Otomotiv Gazetecilerinin Oyu ile Türkiye Yılın Otomobili Renault Megane Sedan Oldu

OGD’nin ikincisini düzenlediği ve aralarında www.vidyoto.com Yayın Yönetmeni Neşet Tosun’un da olduğu otomotiv gazetecilerinin oylamasıyla “Türkiye’de Yılın Otomobili” Renault Megane Sedan oldu.

 

Renault Megane Sedan, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasında birinciliği elde etti. OGD üyesi 78 üyenin oylaması ile ilk turda 25 aday otomobil arasından 7 finalist belirlendi. Finale kalan 7 model, tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı kriterler açısından İstanbulpark’ta gerçekleştirilen sürüş etkinliğinin ardından yeniden oylandı. 7 finalist arasından yapılan 2’nci tur oylama sonucu 4 bin 430 puan alan Renault Megane Sedan, “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçildi. İstanbul Beşiktaş Ortaköy’de yer alan Feriye Sarayı’nda gerçekleştirilen gala gecesinde Megane Sedan’ın birinciliğinin açıklandığı törende ödülü, Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık’tan aldı.

 

“Bu ödülün sorumluluğunu çok iyi biliyoruz”

Ödül töreninde Berk Çağdaş, OGD Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri olmak üzere otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk yaşadıklarını ifade etti. Çağdaş; “Megane Sedan’ın arkasında milyonlarca Avro’luk bir yatırım ve binlerce insanın emeği var. Her şeyden önce Türk mühendislerinin ve işçisinin emeği var. Ve ortaya çıkarılan bu güzelliğin de halkımız nezdinde kazandığı bir beğeni var. Biz bu ödülün ağırlığını ve sorumluluğunu çok iyi biliyoruz. O yüzden bu ödülü her şeyden daha değerli bir şekilde saklayacağız. Tüm ekibime teşekkür ediyorum” dedi.

Anadol için Şükran Plaketi

‘Türkiye’de Yılın Otomobil Yarışması’nın ödül töreninde ayrıca Türk otomotiv sektörüne katkı sağlayanlara onurlandırmayı planlayan OGD, Anadol markalı otomobilleri hayata geçiren ekibe “Türk otomotiv sektörüne yaptıkları katkılardan” dolayı şükran plaketi verdi. Şükran plaketini OGD Başkan Yardımcısı Emre Özpeynirci Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’e takdim etti.

OGD Yılın Otomobili Yarışması Fİnalistleri ve Aldıkları Puanlar

Renault Megane Sedan          4430
Peugeot 3008                        3990
Honda Civic                          3250
Toyota C-HR                         2870
Volvo S90                             1790
Seat Ateca                           1640
Mazda MX-5                         1530

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?