Honda Türkiye’deki 20’nci Üretim Yılında 300 Bininci Otomobili Üretti

Otomobil üretimine Ekim 1997’de 6’ncı nesil Civic Sedan ile başlayan Honda Türkiye, üretiminin 20’nci yılında 300 bin otomobil üretim rakamına ulaştı.

 

20.yil

 

Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue ve Honda İngiltere Fabrikası Başkanı Soichi Yamamoto Honda Türkiye fabrikasının 20’nci üretim yılı töreni için Honda Türkiye’yi ziyaret etti. Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ekim 1997’de 6’ncı nesil Civic Sedan ile üretime başlayan tesisimizde bugün 10’uncu nesil Civic Sedan’ı üretiyoruz. 2002 yılında yapmış olduğumuz atılımla ihracata başladık. 2005 yılında üretim programına ikinci bir model daha ekledik ve City modelini üretmeye başladık. 2008 yılında 50 bin adetle tam kapasite üretime geçtik. Bu tören benim için hoş geldin hediyesi gibi oldu. Onur duydum. Aynı coşku ve heyecanla yeni başarılara doğru emin adımlarla koşacağımıza yürekten inanıyorum.”

 

Honda Türkiye, Avrupa’nın parlayan yıldızı

Türkiye’nin sergilemiş olduğu performanstan duyduğu memnuniyeti ifade eden Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue ise: “Honda Türkiye ekibini tebrik ediyorum. Şubat ayında C sedan segmentinde pazar payımız yüzde 15’e ulaştı ve model sıralamasında üçüncü olduk. Dizel modellerin hakim olduğu Türkiye pazarında, dizel motor seçeneği olmadan elde edilen bu sonuçlar takdiri hak ediyor.  Şu anda Honda Türkiye, Avrupa’nın parlayan yıldızı haline geldi. Türkiye’deki operasyonlarımızı iyileştirme yönünde, birlikte tüm gücümüzle çalışarak gelecekte üretim adetlerimizi yıllık 100 bin adede kadar artırabileceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

HONDA CIVIC SEDAN NASIL ÜRETİLİYOR?

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYIN

honda civic sedan nasil uretiliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM