5 Ekim 2016 11:16:02 | Son Güncelleme: 12 Ekim 2016 18:10:08

Otokar’ın 20 bininci Sultan’ı üretim bandından indi

Tasarım ve teknik özellikleri ile Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya ve İspanya’da  beğenilen Sultan’ın 20 bininci aracı Fransa yolcusu olacak.

 

 

Tasarım ve teknik özellikleri ile Türkiye'nin yanı sıra Almanya, İtalya ve İspanya'da beğenilen Sultan'ın 20 bininci aracı Fransa yolcusu olacak.

 

Otokar, ilkini 2002 yılında ürettiği Sultan’ın 20 binincisini, çalışanlarının katıldığı özel bir törenle üretim bandından indirdi. 7 metreden 19 metreye kadar farklı uzunluklarda üretilen Sultan’ın 20 bininci üretim törenine Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar Genel Müdür Yardımcıları, Otokar yöneticileri ile çalışanları katıldı.

 

“40’TAN FAZLA ÜLKEYE İHRAÇ EDİYORUZ”

 

serdar_gorguc-2

 

Otokar Sakarya fabrikasında gerçekleştirilen törende Sultan otobüslerinin Navigo ismi ile başta Avrupa olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihraç edildiğini söyleyen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk küçük otobüs üretimini 1967 yılında gerçekleştirdik. 2002 yılında üretimine döndüğümüz küçük otobüs pazarında bugüne kadar 20 bin adet Sultan ürettik. Türkiye’de Sultan, dünyanın dört bir köşesinde ise Navigo ismi ile ürettiğimiz araçlarımızla milyonlarca yolcu işine, evine, okuluna sevdiklerine ulaşıyor. Elde ettiğimiz başarıyı sürdürmek, kullanıcı beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak, yeni nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için Ar-Ge yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

 

“20 BİNİNCİ SULTAN FRANSA YOLCUSU”

Otokar’ın ihracat ihracat çalışmalarıyla ilgili de bilgi paylaşan Serdar Görgüç, “Bugün, başta Avrupa olmak üzere 40’tan fazla ülkede otobüslerimiz her gün milyonlarca yolcuyu taşıyor. Geçtiğimiz yıl, Sultan Türkiye’nin en çok ihraç edilen küçük otobüsü oldu. 2016’nın ilk sekiz ayında otobüs satışlarımız yüzde 35 arttı. Bu yıl özellikle Fransa, İtalya, Almanya, Romanya ve Malta pazarlarında önemli filo satışlarına imza attık. Sultan sadece Türkiye’nin değil, Fransa’nın da en çok tercih edilen küçük otobüsü konumuna ulaştı. Bugün banttan indirdiğimiz 20 bininci Sultan’ı da Fransa’ya gönderiyoruz” dedi.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak