24 Eylül 2016 13:58:57 | Son Güncelleme: 24 Eylül 2016 13:58:57

Otokar IAA’da 7’den 12 metreye Kadar Uzanan Otobüslerini Sergiledi

Otokar, Hannover’de 66’ncısı gerçekleştirilen ticari araç sektörün önemli organizasyonlarından IAA’da 7’den 12 m’ye kadar uzanan otobüslerini sergiledi.

 

Otokar, Hannover'de 66'ncısı gerçekleştirilen ticari araç sektörün önemli organizasyonlarından IAA'da 7'den 12 m'ye kadar uzanan otobüslerini sergiledi.

Otokar, ticari araç ve yan sanayii endüstrisinin en büyük etkinlikleri arasında yer alan Almanya’nın Hannover şehrinde bu yıl 66’ncısı düzenlenen IAA Ticari Araç Fuarı’na 7 metreden 12 metreye kadar uzanan otobüsleriyle katıldı. Otokar,  fuarda Sultan, Doruk ve Kent ile yer aldı.

 

“OTOBÜS SATIŞLARINDA YÜZDE 35 ARTIŞ”

Avrupa pazarında büyümek amacıyla, 2011 yılında Fransa’da kurulan ‘Otokar Avrupa’ ile çalışmalarını yürüttüğünü belirten Otokar Avrupa Pazarlama Müdürü Denis Toublanc, “2016 bizim için verimli bir yıl oluyor. Otokar otobüsleri, Avrupa genelinde çoğalmaya devam ederken 2016’nın ilk sekiz ayında otobüs satışlarımız yüzde 35 arttı. Gelişmelerin satış ve servis ağımız üzerindeki etkisiyle, Avrupa’daki en başarılı Türk markası haline geldik” dedi. Toublanc, Avrupa pazarında yürütülen çalışmalar ve ihracat rakamlarıyla ilgili olarak şunları kaydetti; “2015 yılında Türkiye’nin küçük otobüs ihracat lideri olan Otokar, Avrupa’da farklı pazarlarda büyümesini ilk 8 ayda da sürdürdü. Bu yıl özellikle Fransa, İtalya, Almanya, Romanya ve Malta pazarlarında önemli filo satışlarına imzamızı attık.”

 

“TÜRKİYE’DE SATILAN HER 4 OTOBÜSTEN 1’İ OTOKAR”

Türkiye pazarını da değerlendiren Toublanc, 7 metreden 18,75 metreye kadar farklı uzunluk ve yolcu kapasitesine sahip en geniş otobüs ürün gamının Otokar’da olduğunu vurguladı. Türkiye otobüs pazarında daralma yaşandığını kaydeden Toublanc, “Pazardaki gelişmelere rağmen yılın ilk 8 ayında, Türkiye’de satılan her 4 otobüsten 1’i Otokar oldu. Otokar, çok yakın bir zamanda ürün ailesine eklenen KENT Körüklü otobüsleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT’un 100 adet körüklü otobüs alımı ihalesini kazandı ve otobüslerin teslimatı tamamlandı. Toplu taşımacılık alanında, şehir içi, servis ve turizm segmentinde satışa sunduğu araçlarla herkese seyahat özgürlüğü sunan Otokar, yenilikçi araçlarının yanı sıra bakım ve servis desteğiyle de fark yaratıyor” dedi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak