Nissan Qashqai Yenilenen Tasarım ve Zengin Donanımlarıyla Satışta

Yüzde 22,6’lık pazar payıyla C-SUV segmentinin lideri olan Nissan Qashqai Yenilenen Tasarım ve Zengin Donanımlarıyla Satışta.

 

 

Nissan Qashqai Yenilenen Tasarım ve Zengin Donanımlarıyla Satışta

Piyasaya çıktığı 2007 yılından bu yana 2,3 milyon adet satan, 19 kez “yılın otomobili” seçilen ve 80’in üzerinde uluslararası ödül kazanan, Türkiye’de de 105 bin adede ulaşan satış rakamı gerçekleştiren Nissan Qashqai Yenilenen Tasarım ve Zengin Donanımlarıyla Satışta.

 

Daha Karakterize Ön Yüz

 

 

Qashqai’nin ön yüzünde Nissan amblemini çerçeveleyen yeni ‘V-motion’ ızgarası ilk göze çarpan detay olarak yer alıyor. Otomobilin yeni tamponunda motor hava delikleri yatay bir görünüm alarak küçülmüş ve gövde rengini daha fazla kullanan yeni tamponla daha karakterize bir görünüm elde edilmiş. Ön tampon ve yeni ‘V’ formlu ön ızgarayı bumerang formlu LED gündüz farları da tamamlıyor. Qashqai’nin yenilenen arka tamponunda da bumerang formlu, 3D aerodinamik efekti verilmiş arka farlar dikkat çekiyor. Sürtünme katsayısında küçük bir iyileştirme elde etmek adına farlarda yapılan bu değişikliklerle yakıt tüketiminin azaltılması hedeflenmiş.  İç kısmı eskisinden daha koyu olan arka farlar ve köpek balığı sırtı anteni Qashqai’nin arka tasarımdaki diğer yenilikler.

 

Yeni Tasarımlı ve Güvenlikli Farlar

 

 

Visia, Tekna, Sky Pack, Design Pack ve Premim Platinium Pack donanımları sunan Qashqai, tüm bu paketlerde LED arka sis farı ve LED gündüz sürüş farlarını sunarken ön sis farlarını ise Tekno donanım paketinden itibaren sunuyor. Ayrıca Premium Platinium Pack’te LED Adaptif Far Sistemi yer alıyor. Qashqai’nin yeni farları, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışan ve viraj içini aydınlatan Adaptif Far Sistemi destekli. Böylece gece ve gündüz sürüş güvenliği de sağlanmış.

 

Yeni Boyutlar ve Yeni Renkler

 

 

Qashqai’nin yan görünümündeki en belirgin değişimi 17, 18 ve 19 inç boyutlarındaki jantların tasarımında görüyoruz. Jantlar sürtünmeyi minimum seviyelere çekecek şekilde tasarlanmış ki burada da hedef yine yakıt tasarrufuna destek olmak. Qashqai’nin toplam uzunluğu 17 mm artarak 4,394 mm’ye ulaşırken 1,806 mm olan genişlik ve 1,595 mm olan yükseklik aynı ölçülerde kalmış. Metalik ve sedef görünümlü renklerin yer aldığı Qashqai’nin renk seçeneklerine üç yeni renk katışmış. Bu renkler derin mavi, lav kırmızı ve hipnotik bronz.

 

Sürücü Odaklı İç Tasarım

 

 

Nissan’ın yeni modellerinin tasarımını yansıtan ve tüm Qashqai versiyonlarında standart olarak sunulan deri yeni direksiyon, iç tasarımın dikkat çeken ilk unsuru. D formlu, altı düz direksiyon simidi araca giriş ve çıkışı kolaylaştırırken aynı zamanda daha sportif bir görünüm sunuyor. Kadran görünürlüğünün yüzde 17 artmasına olanak veren yeni direksiyon, sürücüye ihtiyacı olan bilgileri daha geniş bir açıdan veriyor. Direksiyon üzerinde sağ ve sol taraftaki dört yönlü kumanda düğmelerinin tasarımı da yenilenmiş. Kalınlığı 34 mm’den 37,5 mm’ye çıkartılan direksiyon simidi artık ele daha iyi oturuyor. Tekna donanımdan itibaren 7 inç’lik dokunmatik ekran sunan Qashqai, Nissan Connect Multimedya Sistemi ve Navigasyon sistemi ile konforlu bir sürüş vaat ederken Visia’dan itibaren sunulan ve donanım paketi yükseldikçe özelliği artan NISSAN INTELLIGENT MOBILITY ile daha akıllı ve güvenli sürüş sunuyor. Tüm paketlerde 6 hava yastığı, kilitleme karşıtı frenleme sistemi, elektronik fren gücü dağıtım ve denge kontrolü sistemi, Akıllı Yol kontrolü, Akıllı Motor Freni, Akıllı Sürüş Kontrolü ve Yokuş kalkış destek sistemi dahil sürücü yardım sistemleri standart olarak sunuluyor. Diğer standart donanımlar ise, lastik basıncı izleme sistemi, bluetooth bağlantısı, hız sınırlayıcılı cruise control sistemi ve elektrikli olarak ayarlanabilen ısıtmalı kapı aynalarından oluşuyor. Seçilen donanım paketine bağlı olarak, mevcut özellikler arasında çift bölgeli otomatik klima, otomatik farlar ve silecekler, otomatik katlanır ve hafızalı yan aynalar, akıllı park sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, akıllı çevre görüş sistemi ve karartılmış arka camlar, panoramik cam tavan, tek dokunuşlu gölgelik bulunuyor. Qashqai arka koltuklar yatırıldığında 1598 litreye kadar yükselebilen bagaj hacmi sunarken, standart kullanımda 430 litrelik kapasite sağlıyor.

 

 

 

 

Qashqai’de 1 benzinli ve 2 dizel motor seçenekleri, 6 ileri manuel veya X-Tronic şanzıman seçenekleriyle ile 2 veya 4 çekiş opsiyonu sunuluyor. Benzinli seçenek olan 1.2 DIG-T 115 HP düz vites seçeneği Visia, Tekna ve Sky Pack donanımlarda sunuluyor. 115 HP güç ve 190 Nm tork değerli bu motor otomobili 185 km/s son hıza ulaştırıyor ve 10.6 saniyede 100 km/s hıza çıkarıyor. Benzinli seçeneğin diğer versiyonu olan 1.2 DIG-T 115 HP otomatik ise tüm donanım paketleri ile sunuluyor. 115 HP güç ve 165 Nm tork değerli bu motor otomobili 173 km/s son hıza ulaştırıyor ve 12.9 saniyede 100 km/s hıza çıkartıyor. Dizel motorlardan ilki 1.5 DCI 110 HP düz vites seçeneği. Tüm donanım paketleri ile sunulan bu motor 110 HP güç ve 260 Nm tork değeri sunarken otomobili 182 km/s son hıza ulaştırıyor ve 11.9 saniyede 100 km/s hıza çıkartıyor. İkinci dizel motor ise 1.6 DCI 130 HP. Bu motor hem düz hem de otomatik vitesli. Düz viteste Tekna pakette 4WD seçeneği ile sunuluyor. 1.6 DCI 130 HP düz vites, 130 HP güç ve 320 Nm tork değerine sahip. 183 km/s maksimum hızlı bu motor, otomobili 10.5 saniyede 100 km/s hıza ulaştırıyor. 1.6 DCI 130 HP otomatik ise tüm donanım paketleri ile sunuluyor. 130 HP güç ve 320 Nm tork değerli bu motor  otomobili 183 km/s maksimum hıza çıkarırken 100 km/s hıza 10.5 saniyede ulaştırıyor.

FİYAT LİSTESİ

 

 

Nissan Qashqai Yenilenen Tasarım ve Zengin Donanımlarıyla Satışta

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?