Mutlu Akü’den Hibrid Otomobillere Özel: Lityum İyon Akü

REKLAM

Mutlu Akü, Automechanika İstanbul Fuarı’nda hibrit araçlar için özel olarak geliştirdiği Lityum İyon akülerini tanıttı.

 

 

Mutlu Akü’nün Tuzla’daki üretim tesislerinde yer alan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen Lityum-İyon akü, hibrit araçlar için geliştirildi. Sadece hibrit otomobillerde değil, ev tipi enerji depolama, yenilenebilir enerji, UPS, Telekom ve forklift gibi endüstriyel sektörde yer alan araçlarda da kullanılan Lityum iyon aküler, karbon emisyonunu azaltmayı hedefleyen araçlarda kullanılıyor. Standart akülere oranla enerji yoğunluğu daha fazla olan Lityum-İyon aküler, daha fazla enerji depolayabilirken kurşun asit akülere göre daha uzun ömre sahip.

 

Gelişen Lityum-İyon akü pazarı

Dünya genelinde çevre dostu olmaları ve daha az fosil yakıt tüketimleri nedeniyle hibrit araç teknolojisine talebin arttığını, bunun da araç üreticilerinin lityum-iyon akülere olan talebini de artırdığını söyleyen Mutlu Akü CEO’su Göksel Paker; “Maliyeti standart kurşun asit akülere göre daha yüksek olan lityum-iyon akülerin fiyatları, dünyada hibrit araçlara olan talebin artmasıyla düşecektir. Performansı ve uzun ömürlerine baktığımızda, önümüzdeki dönemlerde daha rekabetçi bir fiyat oluşacağını düşünüyorum. ktır” diye konuştu. Mutlu Akü olarak biz araç üreticileri ile birlikte yenilikçi araçlarda bu akülerin kullanılması için çalışıyoruz. Lityum-iyon akülerin geliştirilmesi için yoğun AR-GE çalışmaları yürüttük ve konusunda uzman mühendisleri de bünyesimize kattık. 2020 hedef ve vizyonumuza göre, lityum-iyon aküler, bugünkü Start-Stop sistemleri gibi önümüzdeki yıllar içinde daha yaygın hale gelecek, gelişen pazar talebine göre bu pay 2020 sonrasında daha artacak” diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. merhaba;
    Bu bataryanın teknik özellikleri nedir. ayrıntılı datasheet bilgisi paylaşır mısınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM
REKLAM
REKLAM

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle