DOLAR

33,0108$% -0.22

EURO

35,9678% -0.56

STERLİN

42,7118£% -0.32

GRAM ALTIN

2.546,24%-2,09

ONS

2.398,84%-1,88

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2207834฿%5.07445

a

Mercedes-Benz Travego 2024 Donanım ve Güvenlik Özellikleri

Mercedes-Benz Travego 2024 Donanım ve Güvenlik Özellikleri
1

BEĞENDİM

REKLAM

Mercedes-Benz Türk tarafından Türkiye’de üretimi gerçekleştirilen Mercedes-Benz Travego 2024 Donanım ve Güvenlik Özellikleri belli oldu.

Mercedes-Benz Travego 2024 Donanım ve Güvenlik Özellikleri

Mercedes-Benz Türk, en üst seviye sürüş ve güvenlik teknolojileriyle donattığı 2024 model yeni Mercedes-Benz Travego 2024 otobüs modelinin donanım ve güvenlik özelliklerini, gerçekleştirdiği basın toplantısı ile tanıttı. Mercedes-Benz Türk’ün Travego seyahat otobüsünde sunduğu 2024 model yılı değişikliklerinden öne çıkanlar şöyle:

Yeni Jantlar: Ön ve arka aksa bijon koruma ve yine arka aksa Mercedes-Benz logolu aks kapakları eklendi. .

Koridor ve Zemin Aydınlatmaları: Koridora zemin aydınlatmaları eklenen iç mekanda konfor düzeyi artırıldı.

Koltuk Arkası Masalarda Telefon ve Tablet Tutucu: Yapılan bu ekleme ile yolcu memnuniyetinin artırılması, ergonomik bir seyahat deneyimi sunulması hedeflendi.

Kaptan Dinlenme Tesislerine Yeni Donanımlar: Kaptan dinlenme tesislerindeki USB üniteleri, A+A yerine A+C olarak değiştirildi. Çift çıkıştan birinin C tipine dönüşmesiyle birlikte, yeni nesil elektronik cihazlar için de şarj imkânı sunuldu. Dinlenme alanına file bölme ve ekstra askılıklar da eklenerek kaptanların konforu artırıldı.

Hostes Hava Nozülü: Mercedes-Benz Travego 2024 model otobüslerde ön torpido kısmında hostes hava nozülü yer alıyor.

Premium Ayırma Duvarı: Mercedes-Benz Travego 2024 model otobüslerdeki ayırma duvarları premium olarak güncellendi; bu sayede yolculuk deneyimi daha konforlu hale getirildi.

Arka Aks Bölgesi Aydınlatmaları: Mercedes-Benz Travego 2024 model otobüslerin arka akslarının sağ ve sol kısmına geri vitesle aktive olan ve özellikle gece sürüşlerinde kaptana yardımcı olan LED aydınlatmalar eklendi.

Mercedes-Benz Travego’da Yeni Sürücü Koltuğu

Mercedes Benz Travego surucu

Travego’da yeni sürücü koltuğuna geçiş ile 3 temel yenilik eklendi.

  • Soğutma Fonksiyonu
  • Emniyet Kemeri Dikey Ayarlanabilirlik Özelliği
  • Güvenliğe dikkat çekmek için kırmızı renkte tasarlanan emniyet kemeri

Turizm Özellikleri

Bu özellikler sadece Mercedes-Benz Travego 15 model otobüslere eklendi.

2 Adet Katlanabilir 19 inç Monitör: Yolcuların eğlence ve bilgilendirme ihtiyaçlarını karşılamak için 2 adet katlanabilir 19 inç monitör eklendi.

Kablolu Rehber Mikrofonu: Tur rehberlerinin iletişimini kolaylaştırmak ve tur deneyimini geliştirmek için kablolu rehber mikrofonu eklendi.

AB Genel Güvenlik Yönetmeliği (GSR-B)’ne Göre Eklenen Yeni ve Geliştirilmiş Güvenlik Kapsamları

Geri Sürüş Kamerası: Mercedes-Benz Travego 2024 model otobüslerde bu özellik halihazırda bulunan 360 kamera sistemi ile sunuluyor.

Yeni Nesil Sensör Seti: Yeni teknoloji radarlar ve Çok Amaçlı Kamera (MPC) ile toplam 6 adet sensör tam entegre şekilde çalışarak ve 270° görüş alanını tarayarak Mercedes-Benz otobüslerin güvenlik sistemlerini besliyor.

Ön Koruma Asistanı ve Yan Koruma Asistanları: Bir önceki neslinde sadece otobüsün sağ bölgesini tarayan sensörler, güncel modellerde hem ön hem de sol bölgeyi tarayarak aracın yakınında bulunan yayalar ve bisiklet sürücülerini geniş bir alanda tespit edilebiliyor. Kör noktalar ve kaza oluşumu engelleme konusunda sürücüyü ekrandan görsel ve işitsel uyarmasının yanı sıra koltuktaki titreşim ile de fiziksel olarak uyararak, dönüş ve şerit değiştirme sırasında sürücüye destek sağlıyor.

Siber Saldırılara Karşı Korunma Sistemi: Mercedes-Benz Travego model otobüslerdeki kontrol ünitelerinin ve sistemlerinin siber saldırılara karşı korunması için yeni bir sistem eklendi.

Acil Frenleme Sinyali – ESS: Mercedes-Benz Travego 2024 model otobüslerde arka farların tamamen LED olarak güncellenmesi ile Acil Frenleme Sinyali eklendi. Acil Frenleme Sinyali, acil frenleme durumunda arkadan gelen araç trafiğine göre uyarı daha net ve uzun menzilde iletiyor.

Trafik İşareti Asistanı –ISA (TSA): Mercedes-Benz Travego 2024 model otobüslere yeni eklenen Trafik İşareti Asistanı, yoldaki trafik işaretlerini ve hız limiti tabelalarını tanımlayarak sürücüye görsel ve işitsel olarak bilgilendirme ve uyarı yapıyor.

Aktif Fren Asistanı 6 (ABA6): Mercedes Benz Türk’ün ürettiği Travego model seyahat otobüsünde yer alan ABA 4 yerine sensörleri ve çok fonksiyonlu kamerası ile desteklenen; hassasiyeti arttırılmış 6.nesil sistem ABA 6 ya geçildi.

Lastik Basınç İzleme Sistemi: GSR ile birlikte zorunlu olan lastik basınç izleme sistemi, Mercedes-Benz Travego model otobüslerde 2016 yılından bu yana standart olarak sunuluyor.

Alkol Kilidi Hazırlığı: Mercedes-Benz Travego 2024 model otobüslere alkol test sistemi kurulabilmesi için gerekli hazırlık altyapısı eklendi.

Sürücü Yorgunluk ve Dikkat Uyarısı: GSR ile birlikte zorunlu olacak Sürücü Yorgunluk ve Dikkat Uyarısı, Travego ve Tourismo araçlarımızda 2021 yılından bu yana araçlarımızda standart olarak sunuluyor.

“Sektörde öncü üretici ve marka olmaya devam ediyoruz”

Mercedes Benz Travego Cem

Mercedes-Benz Türk Otobüs Ürün Yönetimi Grup Müdürü Cem Demirel

Mercedes-Benz Türk Otobüs Ürün Yönetimi Grup Müdürü Cem Demirel, “Mercedes-Benz Türk olarak, otobüslerimizde yaptığımız geliştirmeler ve yeniliklerle en üst düzeyde güvenlik, konfor, ekonomik performans ve benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyoruzYenileme stratejimizi belirlerken en büyük yardımcımız yolcu, kaptan ve müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler oluyor. Her geri dönüşü çok önemsiyor ve titizlikle değerlendiriyoruz. Hoşdere Fabrikamız ve Ar-Ge Merkezimizin yüksek yetkinlikleri ve destekleriyle bu değişiklikleri hayata geçiriyoruz.

Bildiğiniz gibi AB Genel Güvenlik Yönetmeliği (GSR-B), ticari araçlarda sürüş ve yaya güvenliğini artırmak amacıyla devreye girecek. Bu yönetmelik, Türkiye’de Ocak 2025’ten itibaren tescil edilecek otobüslerde bir dizi yardımcı güvenlik sistemini zorunlu kılıyor. Biz de bu yönetmeliğin gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan teknolojilerimizi araçlarımıza 2024 Nisan ayı itibariyle entegre ederek ve mevcut güvenlik sistemlerimizi geliştirerek, kaptanlarımıza ve yolcularımıza maksimum güvenlik sağlamayı hedefliyoruz. Sektörde öncü üretici ve marka olmaya devam ediyoruz. Yenilikçi güvenlik sistemleri ve yardımcı teknolojilerle donatılmış otobüslerimiz, sürücü hatalarını minimize ederken, çevresel algılamayı artırarak kazaları önlemede önemli bir rol üstleniyor” dedi.

 

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayın: Vidyoto

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Haziran 2024