DOLAR

33,0270$% -0.2

EURO

35,9760% -0.57

STERLİN

42,6743£% -0.43

GRAM ALTIN

2.542,74%-2,22

ONS

2.398,09%-1,92

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2198479฿%4.6265

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Açıldı

Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Açıldı

Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Açıldı
2

BEĞENDİM

REKLAM

Türkiye’deki acentelere parça tedariği sağlamak için Gebze’de kurulan, 210 Milyon TL yatırımlı Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Açıldı.

Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Açıldı

Mercedes-Benz Otomotiv, tüm Türkiye’deki acentelere parça tedariği sağlamak amacıyla, 210 Milyon TL yatırım yaparak Gebze’de yeni bir Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi açtı. 15 bin metrekare kapalı depolama alanına ek olarak 7 bin metrekare daha büyümeye imkan verecek opsiyonlu alana sahip olan Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi, dünyada yüksek teknolojiyle donatılmış ambar yönetim sistemini kullanmaya başlayan üçüncü lojistik merkezi konumunda.

Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Özellikleri

Kuruluş çalışmaları Kasım 2021’de başlayan Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi, çatısındaki GES (Güneş Enerji Santrali) projesi sayesinde kendi elektriğini üreten bir bina formatına sahip olacak. Şu an yüzde 75 oranında doluluğa sahip olan lojistik merkezde 70 bin tanımlı, 30 bin aktif parça portföyü yer alıyor. Lojistik merkez ile en kısa zamanda parça tedariği sunmayı hedefleyen Mercedes-Benz, aktif ambarlama sistemi ile müşteri odaklılık, sürdürülebilirlik yatırımları ve lojistik verimlilik alanlarında daha da ön plana çıkmayı hedefliyor.

Ağırlıklı olarak karayolu taşımacılığı ile parça tedarik sürecinin yönetileceği Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi’nde 76 kişi çalışıyor. Merkez içindeki ürünleri 1 yıl içinde 6 kez yenilemeyi hedefleyen Mercedes-Benz,  şehir içi nakliye hizmeti için Ceva Lojistik, uluslararası nakliye hizmetleri için de Ekol Lojistik ve acil parça tedariği durumlarında havayolu nakliyesi için de DHL ile anlaşmış durumda.

Daha büyük parçalar için serbest ambarlama imkanı sunan alanlara sahip merkezde, ayrıca lastikler ile elektrikli araçların bataryalarını depolamak için özel olarak tasarlanmış yangına dayanıklı odalar yer alıyor. C tipi antrepo entegrasyonuyla, lojistik merkezindeki ithalat süreçleri hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanabiliyor. Merkezdeki tüm işlemler, konumlar ve parçalar üzerinde bulunan barkodlar sayesinde mobil el terminalleri aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Bu sayede süreçler hızlanırken hata oranları da minimum seviyeye iniyor.

“Sektörde Öncü Konumumuzu Sürdürüyoruz”

Mercedes Benz Parca Lojistik Merkezi Sukru BekdikhanMercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Şükrü Bekdikhan, merkezin açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yeni lojistik merkezimizi, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza daha iyi hizmet sunma vizyonumuz doğrultusunda şekillendirdik. Yenilikçi teknolojilerin kullanımıyla fark oluşturan Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi, markamızın sürdürülebilirlik taahhüdünü de yansıtmaktadır. Müşteri odaklı yaklaşımımızı operasyonel mükemmeliyetle birleştirerek, sektörde öncü konumumuzu sürdürüyoruz. Tesisimizi ihtiyaçlarımıza göre 22 bin metrekareye kadar genişletebilme imkanımızla, enerji verimliliği, atık yönetimi ve karbon ayak izinin azaltılması gibi alanlarda öncü uygulamaları benimseyerek çevresel etkiyi en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bütün çalışmaları elektrikli makinelerle gerçekleştiriyoruz. İş güvenliği alanında en üst düzeyde çalışma gerçekleştirdik.”

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayın: Vidyoto

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Siber Güvenlik Altyapısına Çin Tehdidi