15 Şubat 2018 15:13:41 | Son Güncelleme: 15 Şubat 2018 15:13:41

Mercedes-Benz Sprinter’in Üçüncü Nesli Tanıtıldı

Mercedes-Benz’in Duisburg Mercator Adası’nda yeni inşa edilen lojistik merkezinde Mercedes-Benz Sprinter’in Üçüncü Nesli Tanıtıldı.

 

 

Mercedes-Benz Sprinter’in Üçüncü Nesli Tanıtıldı

 

Almanya’da vergiler hariç 19 bin 990 Avro’dan başlayan fiyatlarla siparişi verilebilen Mercedes-Benz Sprinter, haziran ayından itibaren Mercedes-Benz ticari araç merkezlerinde ve Van ProCenters’de satışa sunulacak. Panelvan, Tourer, pick-up, şasi, otobüs ve çekici den oluşan gövde tipleri, 3 farklı tahrik konfigürasyonu, gövde uzunluğu, tonajı, yük bölmesi yüksekliği ve ekipman özellikleri ile bin 700’den fazla farklı versiyonda yapılandırılabilen Mercedes-Benz Sprinter yeni kasa, yük, yolcu ve personel taşımacılığında yine en çok tercih edilen araç olmayı hedefliyor.

 

 

 

Arkadan itişli ve dört teker çekişli sürüş konseptine artık yeni bir ön çekiş sistemi de eklendi. Önden çekişli versiyon tasarıma özgü nedenlerden ötürü arkadan çekişle karşılaştırıldığında 50 kg daha fazla. Yeni Sprinter’da önden çekiş sistemi ile uyumlu iki yeni geliştirilmiş şanzıman kullanılıyor.  9 kademeli otomatik tork konvertörü şanzıman, geniş van segmentinde bir ilk. Yeni 6 ileri manuel şanzıman da maksimum vites değiştirme konforuyla vites kolunun rahatsız edici titreşimlerinin önüne geçecek şekilde üretilmiş.

 

Değişken bir istifleme konsepti ile maksimum 17 metreküp yükleme kapasitesi sunan Sprinter, maksimum 5.5 tona kadar çıkabiliyor. 80 milimetrelik daha düşük bir yük eşiği, ticari olarak kullanılan Sprinter’lerin yüklenmesini / boşaltılmasını kolay hale getiriyor.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

escort ankara