15 Şubat 2018 14:25:37 | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2018 08:13:43

Makyajlı Mercedes-Benz C-Serisi Cenevre Otomobil Fuarı Öncesi Tanıtıldı

Dış ve iç tasarım makyajlanan, elektronik mimarisi de tamamen yenilenen Makyajlı Mercedes-Benz C-Serisi Cenevre Otomobil Fuarı Öncesi Tanıtıldı. 

 

 

Makyajlı Mercedes-Benz C-Serisi Cenevre Otomobil Fuarı Öncesi Tanıtıldı

 

Mercedes-Benz, Cenevre Otomobil Fuarı’nda C-Serisi Sedan ve Estate’nin yeni modellerinin dünya prömiyerini yapacak. Beşinci üretim yılında makyajlanan C-Serisi’nin dış ve iç tasarımının makyajlanmasıyla birlikte, elektronik mimarisi de tamamen yenilendi. Özelleştirilmiş bilgi ve müzik seçenekleri sunan çoklu ortam sistemlerini  içeren tamamen dijital ekrana sahip olan Mercedes-Benz C-Serisi’nin destek sistemleri de aynı şekilde yeni elektronik mimariden faydalanıyor. C-Serisi’nin bu yapısı S-Serisi ile paralellik taşıyor. Mevcut neslindeki C-Serisi, dördüncü yılında Mercedes-Benz’in en çok satan modeli oldu. Mercedes-Benz, 2017’de dünya çapında toplam 415 binden fazla Sedan ve Estate satışı gerçekleştirdi.

 

 

Aracın yeni görünümü özellikle ön kısmı ile farların ve stop lambaları öne çıkıyor. Yeni versiyonda, AMG Hattı elmas radyatör ızgarası standart olarak sunuluyor. Ön tamponlar yeniden tasarlanmış. Tamponlar standart donanımda gümüş kaplama şeridine, AVANTGARDE donanımda krom kaplama şeridine veya EXCLUSIVE donanımda üç parçalı krom kaplama şeridine sahip. Ön farların ve arka stopların tasarımı, açık renkli konturlarla tanımlanmış. ULTRA RANGE yüksek ışınlı MULTIBEAM LED farlar da bu model serisinde ilk kez kullanılıyor. Bu farfar, tek tek kontrol edilebilir 84 LED içeriyor. Bunlar farların mevcut trafik durumuna göre hızlı ve hassas, elektronik olarak kontrollü şekilde ayarlanmasına izin verir.

 

 

C-Serisi, S-Serisi’nden gelen kontrol ve ekran konseptini benimsiyor. Üç ayrı seçilebilen ekran stili olan tamamen dijital ekrana sahip olan C-Serisi, direksiyonda dokunmaya duyarlı kontrollere de sahip. DISTRONIC ve Cruise Control sisteminin doğrudan direksiyon üzerindeki kumandalar ile çalışması da yeni bir özellik. Infotainment sistemi ayrıca merkez konsolunda veya LINGUATRONIC sesli kontrol vasıtasıyla dokunmatik tuş takımı üzerinden denetleyici ile çalıştırılabiliyor.

 

 

Yeni C-Serisi, en yeni sürüş yardım sistemlerine de sahip. C-Serisi, bazı durumlarda yarı otonom olarak sürülebiliyor. C-Sınıfı ayrıca, Sürüş Yardım paketi kapsamında yer alan Active Distance Assist DISTRONIC, sürücüyü harita bilgileri temelinde çeşitli durumlarda destekleyebken virajlara veya kavşaklara yaklaşırken hızını önceden belirleyebiliyor. Diğer yeni gelişmeler arasında da Aktif Direksiyon Yardımı’nın yeni işlevleri olarak sezgisel olarak anlaşılabilir Aktif Şerit Değiştirme Yardımcısı ve Aktif Acil Durdurma Yardımı bulunuyor.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak