DOLAR

31,1265$% 0.27

EURO

33,8056% 0.5

STERLİN

39,4669£% 0.23

GRAM ALTIN

2.028,59%-0,18

ONS

2.027,62%-0,43

BİST100

9.334,13%-0,43

BİTCOİN

1662172฿%4.75154

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi Yönetmeliğine Uygun Hale Getirildi

Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi Yönetmeliğine Uygun Hale Getirildi

Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi Yönetmeliğine Uygun Hale Getirildi
0

BEĞENDİM

Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi Yönetmeliğine Uygun Hale Getirildi.  Güncellemelerle öğrencilerin evden okula, okuldan eve güvenli yolculuğu sağlanıyor.

 

Mercedes Benz Sprinter okul servisi

 

Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi Yönetmeliğine Uygun Hale Getirildi

 

Mercedes-Benz Sprinter okul servisi araçlarında; araç içi yolcu bölümünün dışarıdan görülmesini sağlayan camlar, dış kamera sistemi, 30 gün süresince kayıt tutabilen araç içi kamera ve araç takip sistemi, 3 nokta ayarlanabilir emniyet kemerli yolcu koltukları, sürüş sonrasında koltuklarda yolcu bulunması halinde veya sensör arızası durumunda sürücüye sesli ve görsel ikaz veren sensörlü koltuk sistemi, ön ve arka klima standart hale getirildi.

 

“Milyonlarca çocuğumuzun güvenliği konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz”

 

Okulların açılması ile yeniden hareketlenmeye başlayacak pazar ve yeni standartları karşılayan Sprinter ile Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz; “20 bine yakını İstanbul olmak üzere 81 ilde toplam 45 bin civarında okul servisi bulunuyor. Sadece İstanbul’da 3 milyona yakın öğrencinin okul ulaşımı sağlanıyor. Mercedes-Benz Türk olarak milyonlarca çocuğumuzun güvenliği konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz. Bu nedenle araçla ilgili herhangi bir açığın kalmaması için özen gösteriyoruz. Güvenlik ve konfor öncelikli Mercedes-Benz Sprinter aracımız, okul servisi ekonomisine de katkı sağlayacak. Kalitesi ve işletim maliyetleriyle şirketler tarafından tercih edilmeyi sürdüreceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

 

Yönetmelikteki yeni araç standartları

 

Mercedes-Benz Sprinter, “9. Nesil ADAPTIVE ESP (Elektronik Dengeleme Programı)” ile birlikte, yönetmeliklere uygun olarak Rüzgâr Savrulma Asistanı, Yağmurda Fren Desteği, Rampa Kalkış Desteği, Çarpışma Önleme Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Fren Lambaları, Sıkışma Önleyici Orijinal Elektrikli Kapısı özelliklerine sahip.

 

Sensörlü Koltuk Sistemi

 

Mercedes-Benz Sprinter okul aracı koltuklarındaki sensörler sayesinde, sürüş sırasında ve sürüş sonunda koltuklarda oturan öğrenciler algılanıp, ön göğüs bölümünde yer alan ekranda sürücüye gösteriliyor. Mercedes-Benz Sprinter okul aracı kontağı kapatıldıktan sonra sensörler yeni yönetmeliğe uygun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Araç kapatıldıktan sonra koltukta oturan bir öğrenci olması durumunda, sürücü araç tarafından sesli ve görsel olarak 1 dakika boyunca uyarılıyor. Sistemin bir arıza algılaması halinde sürücü yine sesli ve görsel olarak ikaz ediliyor.

 

Yolcu Bölümü Camları

 

Yeni yönetmelik gereğince yolcu bölümünde araç içi mekânının görülmesini sağlayan camlar ile birlikte öğrenciler güven içinde taşınıyor.

 

İç ve Dış Kamera Sistemi ve Kayıt Cihazı

 

Mercedes-Benz Sprinter okul servisinde 2018 yılı itibariyle standart olarak iç ve dış kamera sistemi bulunup, bu sistemden alınan görüntüler sürücünün önünde yer alan ekrana aktarılıyor. Bu sayede, çocuklarımızın ulaşımı, araca binişleri ve inişleri güven içinde sağlanıyor. İhtiyaç halinde 30 güne kadar olan kayıtlara erişim sağlanıyor.

 

TSE Standartlarına uygun Araç Takip Sistemi

 

Yönetmelik gereği zorunlu hale getirilen araç takip sistemi ile birlikte, Mercedes-Benz Sprinter okul araçlarının rotaları 30 gün boyunca kaydediliyor.

 

3 noktalı ayarlanabilir emniyet kemerli yolcu koltukları

 

Öğrencilerin boylarına göre ayarlanabilen 3 noktadan bağlantılı emniyet kemerli koltuklar, çocukların güvenliği ve konforunu arttırıyor.

 

Ön ve Arka Klima Sistemi

 

Standart ön ve arka klima sistemleriyle çocukların konforlu bir yolculuk yapmaları sağlanıyor.

 

Mercedes-Benz Sprinter’in Üçüncü Nesli Tanıtıldı haberini de okuyabilirsiniz

 

 

Mercedes-Benz Sprinter’in Üçüncü Nesli Tanıtıldı

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Skoda Karoq Yeni Sportif Versiyonu Tanıtıldı