Kompakt Sınıf ile Yapay Zeka Buluştu: Mercedes-Benz A-Serisi Satışa Sunuldu

Mercedes-Benz Türk,Türkiye’deki ikinci basın test sürüşünü Yeni A-Serisi ile gerçekleştirdi. Test sürüşünün  ardından yeni A-Serisi satışa sunuldu.

 

MercedesBenz A200 01

 

Kompakt Sınıf ile Yapay Zeka Buluştu: Mercedes-Benz A-Serisi Satışa Sunuldu

 

Antalya ve Burdur illerini kapsayan ve “Türkiye’nin Maldivleri” olarak anılan Salda Gölü’ne uzanan bir rotada gerçekleştirilen test sürüşünde Yapay Zeka özelliklerine sahip MBUX – Mercedes-Benz User Experience (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) uygulamasının da basın lansmanı yapıldı. Bünyesinde barındırdığı yapay zekâ teknolojisiyle öğrenme özelliğine sahip olan MBUX kişiselleştirilebiliyor ve kendini kullanıcı davranışlarına uyarlıyor. Sistem bu yönüyle sürücü, yolcular ve otomobil arasında bir bağ kuruyor. Donanım seviyesine bağlı olarak sunulan dokunmatik, yüksek çözünürlüklü geniş ekran ve “Hey Mercedes” anahtar kelimesi ile aktif hale gelen, doğal konuşma dilini de anlama özelliğine sahip olan akıllı sesli komut sistemi ve ön cama yansıtılan sanal gösterge paneli diğer özelliklere sahip. MBUX, dokunmatik ekran, orta konsola entegre touchpad ve direksiyona entegre dokunmatik kumanda tuşları olmak üzere üç farklı dokunmatik ara yüz üzerinden kumanda ediliyor. Gösterge paneli; iki adet 7 inç, bir adet 7 inç ile bir adet 10,25 inç ve iki adet 10,25 inç olmak üzere üç farklı kombinasyonda sunuluyor.

 

MercedesBenz A200 03

 

Benzinli ve Dizel Motor Seçenekleri

 

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Türkiye’de; A 200 ve A 180 d olmak üzere biri benzinli biri dizel toplam iki motor seçeneğiyle satışa sunuldu. A 200’de yeni M 282 kodlu, silindir kapatma özelliğine sahip 1332 litre hacimli turbo benzinli motor sunuluyor. 163 HP güç ve 250 Nm tork değerli bu motor 7G DCT çift kavramalı otomatik şanzımanla kombine edilmiş. 5.1 lt/100 km ortalama koşullarda yakıt tüketimi, 120 gr/km CO2 emisyon salınımı değerleri benzinli motor standart olarak partikül filtresiyle donatılmış. Dizel motor seçeneği ise yeni OM 608 kodlu motor. 116 HP  güç ve 260 Nm tork üreten motor yeni 7G DCT çift kavramalı otomatik şanzımanla kombine edilmiş. 4,1 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi, 108 gr/km CO2 emisyon salınımı değerleri sunan bu motor, motora yakın konumlandırılan ve AdBlue Teknolojisi ile desteklenen emisyon arındırma sistemiyle donatılmış.

 

MercedesBenz A200 037

 

Satış Fiyatı

 

Prograssive, Style ve AMG olmak üzere 3 donanım seçeneğine sahip olan Yeni Mercedes-Benz A-Serisi’nin benzinli versiyonu 193 bin 400 TL’den, dizel versiyonu ise 199 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM