DOLAR

31,1257$% 0.26

EURO

33,7674% 0.39

STERLİN

39,4636£% 0.22

GRAM ALTIN

2.030,73%-0,08

ONS

2.028,68%-0,38

BİST100

9.334,13%-0,43

BİTCOİN

1661743฿%3.76471

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Kia Sportage EcoDynamics+ Adlı Dizel-Hafif Hibrit Motora Sahip Olacak

Kia Sportage EcoDynamics+ Adlı Dizel-Hafif Hibrit Motora Sahip Olacak

Kia Sportage EcoDynamics+ Adlı Dizel-Hafif Hibrit Motora Sahip Olacak
0

BEĞENDİM

Kia Motors, 48V dizel hafif hibrid güç aktarma sistemini 2018’in ikinci yarısında piyasaya sürecek. Kia Sportage EcoDynamics+ Adlı Dizel-Hafif Hibrit Motora Sahip Olacak.

 

Kia hibrid motor e1526474801524

 

Kia Sportage EcoDynamics+ Adlı Dizel-Hafif Hibrit Motora Sahip Olacak

 

Kia, 2025 yılında, 5 yeni melez, 5 takılı melez, 5 akülü elektrikli ve 2020 yılında yeni bir yakıt hücresi elektrikli aracı da dahil olmak üzere 16 yeni güç aktarma sistemine sahip aracını piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu strateji çerçevesinde, Kia’nın geniş bir alıcı yelpazesi için uygun fiyatlı otomobiller yaratma hedefine paralel olarak, EcoDynamics + hafif hibrid teknolojisi ile tam hibrid güç aktarma sistemlerine kıyasla daha fazla maliyet-performans oranı sunmayı hedefliyor.  Kia’nın yeni hafif hibrit güç aktarma organı, elektrik fişi ile doldurmayı gerektirmiyor. Kia Sportage, 2018 yılında yeni EcoDynamics + dizel hafif hibrit güç aktarma organlarını sunan ilk model olacak. Yeni nesil üçüncü nesil Kia Ceed, 2019’dan yeni güç aktarma organlarını sunan bir dizi Kia modeli arasında ikinci olacak.

 

Kia’nın 2025 elektrifikasyon stratejisinin İlk Yeni Aktarma Organı

 

Yeni  EcoDynamics + güç aktarımı, 48 voltluk bir aküden elektrik gücü ile hızlanmayı ve yanma motorunun çalışma süresini uzatarak CO2 emisyonlarını azaltıyor. 48V hafif melez aktarma organı, Kia’nın daha geniş güç aktarma elektrifikasyon stratejisinin bir parçası olarak piyasaya sürülen yeni teknolojisi. EcoDynamics + dizel hafif hibrid aktarma organları ile Kia daha temiz dizel motorlar sunmayı planlıyor. Sistem, Kia’nın Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) aktif emisyon kontrol teknolojisi ile eşleştirildi ve yeni dünyada uyumlaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) için CO 2 emisyonlarını yüzde 4’e kadar düşürdü.

 

‘Motor’ ve ‘jeneratör’ modlarına sahip dizel hafif hibrit teknoloji

 

Kia’nın hafif hibrid teknolojisi kompakt bir 0.46 kWh 48 voltluk lityum-iyon pil ve yeni bir Mild-Hybrid Starter-Generator (MHSG) özelliğine sahip İnvertörü kullanarak MHSG’yi elektronik olarak kontrol ederek, sistem iki mod arasında geçiş sağlıyor. Bu iki mod ‘motor’ ve ‘jeneratör’. Dizel motorun krank miline bir kayışla bağlı olarak, hızlanma altında MHSG motor motorunda güç aktarımına 10kW’a kadar elektrik enerjisi desteği sağlar ve motor yükünü ve emisyonu azaltır. ‘Jeneratör’ modunda, sistem, vites değiştirme ve frenleme sırasında aracın kinetik enerjisini topluyor ve pilleri yeniden şarj etmede kullanılıyor. Sistem, mevcut enerjinin en verimli kullanımını hesaplayan ve buna göre araç akülerinde kalan şarj miktarını dikkate alan gelişmiş bir Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) tarafından kontrol ediliyor. EcoDynamics + dizel hafif hibrid aktarma organları, hem manuel hem de otomatik şanzımanlarla uyumlu. Ayrıca önden çekiş, arkadan itiş ve dört tekerlekten çekiş düzenleri için de uyarlanabiliyor. EcoDynamics + dizel hafif hibrid güç aktarma organları ayrıca benzinli motorlarda kullanılmak üzere uyarlanacak.

 

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Honda Türkiye İngiltere’ye Honda Civic Sedan İhraç Edecek