16 Mayıs 2018 11:32:27 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 16:47:46

Honda Türkiye İngiltere’ye Honda Civic Sedan İhraç Edecek

Honda Türkiye İngiltere’ye Honda Civic Sedan İhraç Edecek. Honda Türkiye, sağdan direksiyonlu ve dizel motorlu Civic Sedan üretimine haziran ayında başlayacak.

 

 

Honda Türkiye İngiltere’ye Honda Civic Sedan İhraç Edecek

 

Bugüne kadar 6 farklı Honda Civic neslini üretmiş olan Honda Türkiye, yakın zamanda 40 milyon Avro’luk ek yatırım gerçekleştirerek günlük 175 adede çıkardığı Honda Civic Sedan üretiminde, dış pazarlardan gelen yoğun talebi karşılayacak kapasitede üretim gerçekleştiriyor. Haziran ayı itibariyle sağdan direksiyonlu ve dizel motorlu Civic Sedan üretimine başlayacak olan Honda Türkiye, temmuz ayında otomatik şanzımanlı dizel versiyonu, ağustostan itibaren de ihraç modelleri için 1.0 litrelik turbo benzinli motora sahip modelin üretimini gerçekleştirecek. Haziran ayından itibaren sağdan direksiyonlu olarak üretilecek Honda Civic Sedan modelleri, İngiltere, İrlanda ve Kıbrıs pazarlarına ihraç edilecek.

 

İhraç Ürünü ile Gelen Bir İlk: 1.0 Turbo i-VTEC Benzinli Motor

 

1.6 litrelik i-DTEC dizel motoru ile Civic Sedan’ın, İngiltere pazarında Civic ailesine gösterilen ilgiyi daha da artırması bekleniyor. Civic Sedan, İngiltere’de bu dizel motora ek olarak 1.5 Turbo i-VTEC ve Civic Sedan’da ilk kez kullanılacak 1.0 Turbo i-VTEC benzinli motor seçenekleri ile ihraç edilecek. Tüm motor seçenekleri 6 ileri düz vites ya da opsiyonel olarak otomatik şanzıman seçeneği ile tercih edilebilecek. Benzinli motorlarda CVT otomatik şanzıman kullanılırken, dizel versiyonda ise 9 ileri otomatik şanzıman görev alacak.

 

Honda Civic Mayıs 2018 Satış Kampanyası haberini de okuyabilirsiniz…

 

Honda Civic Mayıs 2018 Satış Kampanyası

 

 

 

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak