29 Ağustos 2016 07:02:39 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 16:04:24

İtalyanlar Egea’yı Sevdi

Egea model ailesi, temmuz ayında Fiat markasını İtalya’da pazar liderliğine taşıdı. Egea/Tipo, kompakt sınıfta yüzde 16.5 pazar payı elde etti.

Fiat Egea HB_3

Fiat markası, önceki yılın temmuz ayına göre satışlarını yüzde 4.3 artırarak yaklaşık 29 bin 300 adetlik satışla İtalya’da pazar lideri oldu. Yılbaşından bugüne kadar Fiat markasının İtalya’daki toplam satış adedi yüzde 19 artışla 252 bin 400 adete yükselirken, pazar payı da yüzde 21.5’e çıktı. Hatchback model versiyonu yaz aylarında satışa sunulan Fiat Egea/Tipo model ailesi, İtalya’da Temmuz 2016’da kompakt sınıfta en çok tercih edilen model oldu. Rekabetin çok yüksek yaşandığı bu sınıfta yüzde 16.5 pazar payı elde eden Fiat Egea/Tipo model ailesi, uzun aradan sonra Fiat markasına çok önemli bir zafer daha kazandırmış oldu.

Fiat Is Birimi Direktoru Altan Aytac

Egea/Tipo model ailesinin Fiat markasının anavatanında sınıfında sağladığı başarının  önemine değinen Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Egea Ailesi Türkiye pazarında görmüş olduğu talebin yanında ihraç pazarlarında  beğeniyle karşılanıyor. Egea Sedan ve Hatchback modelleri satışa sunulduğu her pazarda beklenenin üzerinde bir talep gördü. Avrupa’daki Sedan satışlarında öngörülerimizin önüne geçtik. Hatchback model versiyonunda ise sürekli artan bir ivmelenme söz konusu” dedi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak