31 Temmuz 2015 12:14:50 | Son Güncelleme: 17 Ağustos 2016 06:48:48

Goodyear’ın Yeni Kamyon Lastik Serisi: UltraGrip Max

IntelliMax+Block+Technology

 

Goodyear, kamyonlar için geliştirdiği yeni kış lastiği serisi UltraGrip Max’ı piyasaya sürüyor. Yeni lastikler yarı yarıya aşınma durumunda bile yüzde 40’a kadar daha fazla yol tutuşu sağlıyor ve yüzde 15’e kadar da daha fazla kilometre performansı sergiliyor.

31.07.2015

UltraGrip Max S ön aks, UltraGrip Max D çeker aks ve UltraGrip Max T treyler lastikleri kar lastiklerinin resmi işareti olan 3PMSF ve M+S sembollerini taşıyor. Çeker aks lastikleri yüzde 50 oranında aşındığında bile, 3PMSF işaretinin koşullarını karşılayacak konumunu korumayı sürdürüyor. Ultra Grip Max lastiklerinin piyasaya sürülmesiyle Goodyear, iki yeni teknolojisi IntelliMax Block ve IntelliMax Edge teknolojisini tanıtıyor. IntelliMax Block Teknolojisi, kar ve buzda yol tutuşu için kesik açıklığını maksimize edebilen değişken blok kuvvetleri üreten farklı derinliklerde boylamasına elmas biçiminde bloklar, hatları belirlenmiş kesiklerle öne çıkıyor. IntelliMax Edge Teknolojisi ise kaygan zeminlerde optimize şekilde lastikten yola bağlanabilirlik için çok sayıda “diş kenarı” oluşturan kademeli konik oluk açılarına sahip.

Goodyear’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ticari Lastikler Pazarlama Müdürü Benjamin Willot, özellikle kış boyunca, ticari araçlar için en önemli unsur hareketliliği sürdürmek olduğunu, filo operatörleri kamyonlar için olan kış lastiklerinin karda yüksek seviyede çekiş gücü sunmasını istediklerini söyledi. Willot; “3PMSF işaretine sahip yeni Ultra Grip Max serimiz kamyonlar için olan kış lastiklerinden beklenen yüksek çekiş gücünü tam olarak karşılıyor. UltraGrip Max D, %50 oranında aşındığında bile Avrupa’nın kamyonlar için kış lastiklerinin resmi işaretini taşıyacak yeterliliğe sahip olmayı sürdürüyor” dedi.

UltraGrip Max S ile yüzde 30 daha fazla yol tutuşu

ULTRA+GRIP+MAX+S

Ultra Grip Max S ön kamyon lastikleri, karda ve buzda yüksek viraj stabilitesi ve frenleme performansı sağlıyor. Diş açıklığı, sertlik, patinaj önleyici ve blok geometri de yüksek düzeyde hareketlilik ve kilometre performansı sağlamak için optimize hale getirildi. Bunun yanı sıra, yarı yarıya aşınma durumunda, bir önceki seriye oranla yüzde 30 daha fazla yol tutuşu sağlıyor.

UltraGrip Max D yüzde 50 oranında yıpranmada bile karda çekiş gücü

ULTRA+GRIP+MAX+D

Ultra Grip Max D’nin V biçimindeki diş modeli, daha düşük ses çıkışı ve daha yüksek çekiş gücü sağlıyor. Yüzde 50 oranında aşınmada bile karda çekiş gücü ve yol tutuşunda gerekli niteliklerini koruyor.

UltraGrip Max T – Yan stabilite ve karda yol tutuşu ile dikkat çekiyor

Karlı havada yan stabilite ve yol tutuşu ile dikkat çeken Ultra Grip Max T treyler lastiği, diş modeli sağlam lastik omuzları, beş adet zikzak oluk ve çok sayıdaki S biçiminde kesiklerle öne çıkıyor. Kamyonlar için kış lastikleriyle ilgili en yüksek yasal koşulları karşılıyor ve M+S sembolünün yanı sıra, şiddetli kar lastikleri için olan resmi 3-Tepe-Dağ-Kar (3PMSF) işaretini de taşıyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak