20 Eylül 2017 08:45:11 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 16:28:34

Ford Yeni Fiesta’yı Türkiye’de Kiralar Gibi Satmayı Planlıyor

Sadık müşterileri ile birlikte sofistike özelliklere sahip müşterileri de hedefleyen Ford Yeni Fiesta’yı Türkiye’de Kiralar Gibi Satmayı Planlıyor.

 

Ford Yeni Fiesta'yı Türkiye'de Kiralar Gibi Satmayı Planlıyor

 

Ford Yeni Fiesta’yı Türkiye’de Kiralar Gibi Satmayı Planlıyor

Ford Fieste Türkiye’de ilk etapta Trend ve Titanium donanım seçenekleri ile satışa sunuldu. Önümüzdeki dönemde ise donanım seçeneklerine ST-Line ve Vignale eklenecek. Fiesta’nın ST seçeneği ise sipariş üzerine Türkiye’de satılacak. Ayrıca B segmentinde giderek artan popülaratiye sahip crossover seçeneği Active modeli ile sunacak. Yeni Ford Fiesta, 100 HP gücündeki 1.0 litrelik otomatik şanzımanla kombine olan EcoBoost benzinli motor, 85 HP güç sunan yeni 1.5 litrelik manuel şanzımanlı TDCi dizel ve yeni 85 HP gücündeki 1.1 litre benzinli manuel şanzımanla kombine motor ile satışa sunuldu.

 

Fiesta Yeni ve Farklı Müşteri Gruplarını Kendisine Çekecek

 

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Yeni Fiesta, daha fazla seçenek ve kişiselleştirme imkanı sunan, her beğeniye uygun, daha üst segment otomobillerde olan birçok teknoloji ve özelliği B segmentte sunan bir otomobil haline geldi. Trend ve Titanium donanımlar ile satışına başladığımız Fiesta, 2018 ortası itibariyle sunacağımız tüm versiyonlarla ‘segmentinin en çok seçenek sunan ve en teknolojik aracı’ olacak” dedi.  Fiesta’nın, Ford’un sabit müşterilerine ek olarak sofistike özellikleri ile daha farklı müşteri gruplarını da kendisine çekeceğini söyleyen Özgür Yücetürk, bu müşterileri 25-45 yaş aralığında, beyaz yakalı, yüksek gelir ve eğitim seviyesine sahip, daha rafine zevklere sahip kişiler olarak tanımladı. Bu kitle için otomobilin bir prestij unsuru olduğunu belirten Yücetürk, “Bu noktada yeni Fiesta, hayattan zevk almak isteyen, yeniliklere açık, yüksek teknoloji isteyen, kaliteli müziğe önem veren, şık tasarım ve kişiselleştirme seçenekleri arayan ve iyi sürüş dinamikleri arayan müşterilere tam anlamıyla hitap ediyor” diye konuştu.

 

 

B Segmentinde EN Çok Seçenek Sunan Model Olacak

 

Türkiye pazarında C segmentten sonra en çok satışı olan segmentin B segment olduğunu ve bu segmentte Fiesta ile yüzde 23’lük paya sahip olduklarını ifade eden Özgür Yücetürk, Trend ve Titanium seçenekleri ile satışa başladıklarını, ekim ayında Vignale ve ST-Line seçeneklerinin satışa sunulacağı, Nisan 2018’te crossover seçenek olan Active’in, Mayıs 2018’te de ST seçeneğinini satışına başlanacağını ve böylece segmentinden en çok seçenek sunacak model olacağı bilgisini paylaştı.

 

Ford Yeni Fiesta’yı Türkiye’de Kiralar Gibi Satmayı Planlıyor

 

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, hitap ettikleri kitlenin yapılan araştırmalarla satın almadan çok kiralama seçeneğine ağırlık verdiğinin inkar edilmez bir gerçek olduğunu, sundukları Ford Options ile bunu en iyi şekilde karşıladıklarını aktardı. Yeni bir ödeme sistemi olan Ford Options ile ilgili Uğur Yücetürk şunları söyledi: “Ford Options daha sık yeni araç kullanılmasını sağlayan yeni bir ürünümüz. Sözleşme süresi belirlendikten sonra sürenin sonunda aracını kullanan müşterimiz, dilerse aracını değiştirebiliyor dilerse de aracı geri verebiliyor. Böylece her 2, 3 veya 4 yılda bir yeni bir Ford kullanabilirken standart krediye göre de daha düşük aylık taksit ödemesi yapabiliyor. Vade seçeneğine göre değişen son ödeme seçeneği de müşterilerin bu seçeneği kullanmasında önemli bir unsur. Son ödeme geldiğinde Ford Options üç seçenek sunuyor. İlk seçenek yeni bir araç seçmek. Aracını sözleşmede belirtilen koşulları sağlayarak kullanan müşteriler isterlerse aracını satın aldığı
yetkili satıcıda takas ederek yeni bir araç alabiliyor. Bu opsiyonda vade bitimindeki son ödeme müşterinin yerine yapılıyor. Yetkili satıcı aracı piyasa koşullarında değerlendirerek, vade sonundaki son ödemeyi kapatıyor. Piyasa koşullarında verilen fiyatın vade sonundaki son ödemenin üzerinde olması durumunda ise aradaki farkı bir sonraki yeni aracınızın peşinatı olarak kullanabiliyor. İkinci opsiyon ise aracı elinde tutmaya karar veren müşterilerin son ödemeyi yapması. Son ödemeyi yapıldığında araç müşterinin oluyor. Üçüncü opsiyon ise aracı iade etmek. Araç, sözleşmede belirtilen koşulları sağladığında istenirse herhangi bir ek ödeme yapmadan alınan yetkili satıcıya iade edilebiliyor. Tüm bu koşullara baktığımızda yeni Fiesta kiralanır gibi satılıyor. Böylece hedeflediğimiz kitlenin Fiesta’yı daha çok tercih edeceğine inanıyoruz.”

 

 

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak