12 Şubat 2018 11:13:33 | Son Güncelleme: 12 Şubat 2018 12:57:30

Ford Transit Custom ve Tourneo Custom Yenilenerek Satışa Sunuldu

Ford’un yeni 2.0L EcoBlue motoru ile donatılan Ford Transit Custom ve Tourneo Custom Yenilenerek Satışa Sunuldu.

 

 

 

Ford Transit Custom ve Tourneo Custom Yenilenerek Satışa Sunuldu

 

Transit ve Tourneo Custom’da görev alan yeni 2.0 L EcoBlue motor, 105, 130 ve 170 HP güç sunarken önceki motora göre yüzde 13’e varan yakıt tasarrufu sunuyor. Alt devirde yüzde 20 daha iyileştirilmiş torka sahip bu motor, 170 Hp  güç sunan versiyonlarda 6 ileri SelectShift otomatik şanzıman seçeneğiyle de sunuluyor.

 

Trend, Titanium ve Titanium Plus donanım seviyesi ile sunulan Tourneo Custom, uzun ve kısa şasi versiyonları ile satışa sunuldu. Çift taraflı kayar kapılarıyla iniş-binişleri kolaylaştıran Tourneo Custom, arka yolcu kabininde birbirinden bağımsız olarak hareket edebilen 6 koltuğa sahip. Bu koltuklar 30’un üzerinde konfigürasyonla yolcu kabininin ihtiyaca göre tasarlanmasına imkan veriyor. Tourneo Custom’da bağımsız arka klima sistemi, 6’sı arka yolcu kabininde olmak üzere 8 USB girişi ve 10 hoparlörlü ses ve müzik sistemi de mevcut. Tourneo Custom, Trafik Levha Tanıma Sistemine sahip Akıllı Hız Sınırlandırıcı, Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Geri Görüş Kamerası, arka havalı süspansiyon, Ford SYNC Acil Durum Yardımı ve otomatik vites gibi konfor ve güvenlik özellikleri sunuyor.

 

 

Trend ve Deluxe donanım seviyesi ile sunulan yeni Transit Custom’da iki farklı tavan yüksekliği, iki aks mesafesi seçeneği, 3.2 – 3.4 ton arası Azami Yüklü Ağırlık, 1450 kg’a ulaşan yük taşıma kapasitesi ile van, kombi ve kombi van modelleri yer alıyor. Transit Custom’da 2,4mt x 1,2mt boyutlarındaki yükler dahi kolayca taşınabilirken, ön yolcu koltuklarının kullanılması engellenmeden 3-4 metre uzunluğundaki yükler de taşınabiliyor. Camlı ara bölme ile birlikte toplamda 6 metreküplük bir yük alanı sunulurken, uzun dingil mesafesine sahip versiyonda 6.8 metreküp yük alanı sunuluyor. Geniş yan yükleme kapı açıklığına sahip olan Transit Custom’ın kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması, yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasını sağlıyor. Transit Custom, sadece ön panelinde 25 litreye kadar saklama alanı sunuyor. Üst yüzeydeki üç açık bölme, notluk veya mobil cihazlar için uygun bir alan sunarken, 7.5 litrelik büyük torpido gözünün altındaki kapalı bölme ise A4 büyüklüğündeki dosyaların koyulabileceği bir alan sağlıyor.

 

 

Yeni Transit Custom 87 bin 885 TL, Tourneo Custom ise 115 bin 845 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatlarıyla satılıyor.

 

Ford Yeni Transit Connect Wagon’u Chicago Otomobil Fuarı’nda Tanıttı haberini de okuyabilirsiniz…

 

Ford Yeni Transit Connect Wagon’u Chicago Otomobil Fuarı’nda Tanıttı

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak