9 Şubat 2018 15:04:56 | Son Güncelleme: 9 Şubat 2018 15:04:56

Ford Yeni Transit Connect Wagon’u Chicago Otomobil Fuarı’nda Tanıttı

Ford Yeni Transit Connect Wagon’u Chicago Otomobil Fuarı’nda Tanıttı. 5 ve 7 yolcu taşımak için 2 dingil mesafeli Transit Connect Wagon XL, XLT ve Titanyum donanım seviyesine sahip. 

 

Ford Yeni Transit Connect Wagon’u Chicago Otomobil Fuarı’nda Tanıttı

 

Ford, yeniden tasarlanan Transit Connect Wagon’u 2018 Chicago Otomobil Fuarı’nda tanıttı. 5 ila 7 yolcu kapasiteli ve kargo bölümüne kolaylıkla geçiş imkanı sunan Ford Transit Connect Wagon, yeni otomatik benzinli ve dizel motorları ile standart Otomatik Acil Durum Frenlemesi de dahil olmak üzere bir dizi sürücü destek teknolojisine sahip. Otomatik Acil Durum Frenlemesi, Yaya Algılama Ön Yarışma Yardımı ile birlikte geliyor. Bu sistemlerin bir ticari araçta olması da segmentinde Transit Connect Wagon’u farklı bir yere koyuyor. Araçta ayrıca trafikte yavaşlama tespit ettiğinde aracı otomatik olarak yavaşlatarak otoyol sürüşünü kolaylaştıran Adaptif Cruise Control ile Çapraz Trafik Uyarısı ile kullanılabilen Kör Nokta Uyarı Sistemi de yer alıyor. Diğer taraftan sürüş sırasında şerit değiştirmeyi önlemeye yardımcı olmak için Şerit Takip Sistemi direksiyon simidini titreştirerek aracın yolu ortalamasına yardımcı oluyor.

 

 

Ford Transit Connect Wagon, 5 ya da 7 yolcu taşımak için iki dingil mesafesinde ve XL, XLT ile Titanyum adlı 3 donanım seviyesinde sunuluyor. Çift sürgülü yan kapılar yolcu ve yükleme alanına ulaşıma kolaylık sağlarken ve mevcut tavan rayları da tavana yüklenecek herhangi bir yükün kolaylıkla yüklenmesine olanak sağlıyor.

 

 

Yeni gösterge paneline sahip Ford Transit Connect Wagon’un 6,5 inçlik dokunmatik ekranı, dijital bir sürücü bilgi merkezi görevi görüyor. Mobil cihazlar için kablosuz şarj olanağı da sunan bu panel, hem kullanışlı hem de açık olan özelliklere odaklanmış. 10 cihaza kadar Wi-Fi ve Ford + Alexa kişisel asistanı işlevselliğine sahip mevcut SYNC 3’ü sağlayan standart gömülü 4G LTE modem ile bağlantıların kolayca yapılmasını sağlıyor.

 

 

Yeni 2019 Transit Connect, yeni 1.5 litrelik EcoBlue dizel motora sahip. Dizel motor, tamamen yeni bir 8 vitesli otomatik şanzımayla eşleştirilmiş. Direkt enjeksiyona sahip yeni 2.0 litrelik dört silindirli benzinli motor da standart donanım olarak Auto Start-Stop ile birlikte geliyor. O da tamamen yeni 8 vitesli otomatikle eşleştirilmiş. 2019 Ford Transit Connect Wagon 2018 sonbaharında Amerika’da satışa çıkacak.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak