Ford Mondeo 2.0 lt TDCI dizel Türkiye’de

Ford Mondeo 2.0 lt TDCI dizel Türkiye’de

2015 yılının başında Türkiye’de lansmanı yapılan yeni Ford Mondeo, 1.5-litre EcoBoost 160 HP benzinli ve 1.6-litre TDCI 115 HP dizel motorlara ek olarak, 2.0-litre TDCI 180 HP dizel seçeneği de sunmaya başladı.

Euro 6 emisyon normlarını karşılayan Mondeo 2.0-litre TDCI versiyonunda 6 ileri çift kavramalı PowerShift otomatik şanzıman sunuluyor. Mondeo’nun 2.0 TDCI motoru 4.8 lt/100 km’lik ortalama yakıt tüketimine sahip. 180 HP güç sunarak Mondeo ürün gamının en güçlüsü olan 2.0 litrelik turbo dizel TDCI motor 400 Nm tork üretiyor. Style donanım paketli Mondeo 147 bin TL, Titanium donanım paketli Mondeo ise  164.485 TL’lik tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satılıyor.

Mondeo’da Üst Düzey Emniyet

EuroNCAPten 5 yıldızlı güvenliğe sahip yeni Mondeo Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerlere sahipMondeo’da sürücü ve ön yolcu için ön ve yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı standart olarak sunuluyor. Düşük hızlarda öndeki araca çarpmayı engelleyen Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi gibi teknolojiler de yeni Mondeo ürün gamında sunulan diğer teknolojiler arasında yer alıyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak