DOLAR

32,2511$% 0.14

EURO

35,0023% 0.27

STERLİN

41,0886£% 0.43

GRAM ALTIN

2.417,88%0,36

ONS

2.333,61%0,22

BİST100

10.676,65%-1,07

BİTCOİN

2218586฿%0.1706

a
  • Vidyoto
  • Fiat
  • Fiat PSA Birleşmesi Sürecinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

Fiat PSA Birleşmesi Sürecinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

Fiat PSA Birleşmesi Sürecinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Dünyanın 4’üncü büyük otomotiv üreticisini oluşturacak ve markalara teknolojik fırsatlar sağlayacak Fiat PSA Birleşmesi Sürecinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor.

REKLAM

 

psa fca collage

 

Fiat PSA Birleşmesi Sürecinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

 

REKLAM

Dünyanın iki önemli otomobil firması Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve PSA Group’un 2019 Aralık mutabakat zaptı imzalaması bekleniyor. Fiat PSA Birleşmesi sürecini sekteye uğratma hedefiyle General Motors FCA’ya karşı ABD’de bir dava açsa da FCA Başkanı John Elkann , bu davadan endişe duymadığını ve bu yılın sonunda PSA ile bağlayıcı birleşme anlaşması imzalanacağından emin olduğunu söyledi. Ayrıca PSA’nın Program ve Strateji şefi Olivier Bourges ve FCA’nın İş Geliştirme şefi Doug Ostermann tarafından yönetilen, iki şirketten de eşit olarak 50’den fazla üyesi olan dokuz çalışma grubunun oluşturulduğu belirtildi. Bu çalışma grubu, muhtemelen 25 Aralık’tan önce imzalanacak bağlayıcı mutabakat zaptı üzerinde anlaşmaya varmak için düzenli olarak bir araya geldi. İki şirketin çalışma grupları, ürün geliştirme, üretim, sinerji, satın alma, yasal konular ve insan kaynakları gibi alanları kapsayan çalışmalar yürütüyor.

 

Yılda 8 Milyondan Fazla Araç Üretecek

 

PSA Group ve FCA’nın planlanan 50 milyar dolarlık birleşmesi, dünyadaki çeşitli antitröst otoriteleri tarafından 1 yıl sürecek bir süreçle onaylanıncaya kadar, iki marka birbirine rakip olmaya devam edecek. İki marka da AB’den para cezası yememek için bu konuya büyük önem veriyor. PSA, birleşmenin bir mutabakat zaptı imzalandıktan sonra 12 ila 14 ay arasında sürmesini beklediğini söyledi. Anlaşma 2019 Aralık ayında imzalandığında, birleştirilmiş şirket 2020’nin sonu ile 2021’in başlarında Hollanda’daki merkezi ile faaliyete başlayabilecek. Birleşik şirket, bir düzineden fazla marka altında yılda 8 milyondan fazla araç üretecek ve yaklaşık 200 milyar dolarlık küresel bir gelire sahip olacak.

 

Birleşme İçin En İyi Zaman

 

PSA’nın Program ve Strateji şefi Olivier Bourges,  çalışma gruplarının mutabakat zaptının imzalanmasını sağlayacak her şeyin tamamlanması için çok çalıştığını söyledi. Sürdürülebilir mobilite sektöründe küresel liderlik konumuna ulaşacak yeni bir grubun yaratılmasının önünü açacak bir birleşme olacağını söyleyen Bourges; “Her tür müşterinin gereksinimlerini karşılamak için yol açtık. Birleşme şu anda otomotiv sektöründe devam etmekte olan derin değişikliklerin süresi göz önüne alındığında daha iyi bir zaman olamaz. Hızla değişen bir ortamda, bu işlem PSA ve FCA’nın küresel gelişimi için temel bir fırsat” dedi.

 

FCA PSA Sinerjisi Oluşturacak

 

FCA’nın Ostermann adlı belgesinde “Her iki taraf da başarılı bir plan ortaya çıkarmak için çok motive olmuş durumdalar ve nihai hedefe doğru mükemmel bir ilerleme kaydediyoruz. İnovasyonun geleceği için FCA ve PSA, araştırma ve geliştirme kaynaklarından yararlanacak. ”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Sistemi Değişiyor