Fiat Bireysel Kiralama Projesini Hayata Geçirdi

Filo kiralamadan farklı olarak bireysel tercihlerin öne çıktığı, kişiye özel, butik bir hizmet ortaya koyan Fiat Bireysel Kiralama Projesini Hayata Geçirdi.

 

fiat kiralama

 

Fiat Bireysel Kiralama Projesini Hayata Geçirdi

 

Araç kiralamaya pilot uygulama ile 2018 yılı Ocak ayında, çoğunluğu Anadolu illerinde faaliyet gösteren 20 bayii aracılığıyla başlayan Fiat, bugüne kadar yaklaşık 300 adet araç kiraladı. Kiralanan araçların yüzde 90’ını Fiat Egea model ailesi oluştururken, diğer kısmını ise Fiat 500 Ailesi, Doblo ve Fiorino modellerinin Combi versiyonları oluşturdu. Türk Lirası ile kiralama imkânı sunan Fiat, bu yıl sonuna kadar bireysel araç kiralamada bin 500 adede ulaşmayı hedefliyor. Başlangıç olarak 20 Fiat bayii aracılığıyla bireysel araç kiralama hizmetini sunan Fiat, Türkiye’de bulunan 100’ü aşkın satış noktasında kiralama hizmeti vermeyi hedefliyor.

 

Satışların yüzde 25’i kiralamadan gelecek

 

Altan Aytac
Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, bireysel araç kiralama sektörüne girmelerindeki en önemli nedenini, ‘kiralama tarafında büyüyen pazarda geleceğin dinamiklerine şimdiden hazır olmak’ olarak açıkladı. Fiat bayileri için yeni bir iş alanı olan bireysel araç kiralama hizmetinin bayilerin iş hacmine de olumlu etki edeceğini söyleyen Aytaç, araç kiralamanın satın almaya göre avantajlarının son dönemde daha ön plana çıktığını 5 yıl içerisinde perakende satışların en az yüzde 25’inin Fiat Bireysel Kiralama yöntemi ile gerçekleşmesini beklediklerini de dile getirdi.

 

“Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik”

 

Kendi marka ve bayileri aracılığıyla, bireysel kiralama hizmet modeli ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerinin altını çizen Altan Aytaç, “Showroom’da tek noktadan hızlı çözüm ve araç konfigürasyonuyla, kişiye özel tercihlere göre butik hizmet sunabiliyoruz. Müşterilerimiz, kiralama yapmak istedikleri aracı 3 gün içinde teslim alabiliyor. Ayrıca geniş bayi ağımız sayesinde müşterilerin güncel beklentilerini yakalayabiliyoruz. Kiralama yapmayı tercih eden müşterilere de satın almak isteyenler ile aynı detaylı bilgilendirme ve hizmeti ‘otomobil uzmanı’ satış danışmanlarından verebiliyoruz” dedi.

 

Fiat Chrysler Automobiles 2021’e Kadar Dizel Otomobil Üretimini Bitirecek haberini de okuyabilirsiniz.

 

Fiat Chrysler Automobiles 2021’e Kadar Dizel Otomobil Üretimini Bitirecek

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM