30 Ocak 2018 13:16:13 | Son Güncelleme: 30 Ocak 2018 13:16:13

Delphi Technologies Elektrikli Araçlar İçin Çözümler Geliştirecek

New York Borsası’nda gerçekleştirilen 4.5 milyar Dolarlık işlem ile Delphi Automotive’den ayrılan Delphi Technologies Elektrikli Araçlar İçin Çözümler Geliştirecek.

 

 

Delphi Technologies Elektrikli Araçlar İçin Çözümler Geliştirecek

 

Yeni yapılanma ile 5 bin mühendisiyle hem binek otomobil hem de ticari araç pazarına yönelik elektrikli araçlar ve içten yanmalı motorlar için çözümler geliştirecek olan Delphi Technologies CEO’su Liam Butterworth, yakıt ekonomisi ve emisyon konusundaki artan regülasyon taleplerini karşılamak üzere dünya çapındaki müşterilerine yardımcı olmak için son derece iyi yapılandıklarını söyledi. Butterworth, “Kapsamlı teknoloji portföyümüz, sınıfının en iyisi maliyet yapımız, üç kıtada 20 imalat tesisimiz ve 12 teknik merkezimizle dengeli bir coğrafi üretim dağılımımızla otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanma sürecine tam anlamıyla hazırız” diye konuştu.

 

2025’te araçların yüzde 95’inin hala bir “motoru” olacak

 

Liam Butterworth

Elektrikli araç oranında artışın devam etmesine rağmen 2025 yılında yoldaki araçların yaklaşık yüzde 95’inin hala bir motora sahip olacağını belirten Butterworth, “Bu, tamamen elektrikli otomobil pazarına giden yolda araç performansında önemli adımlar atma fırsatına sahip olduğumuz anlamına geliyor. Yarı ve tam hibrit olmak üzere elektrikli araçların yer aldığı bu alanı geliştirmeye devam edeceğiz. Delphi Technologies, içten yanmalı motorların CO2 ve zararlı gaz salınımlarını sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 60 oranında azaltılması da dahil olmak üzere oldukça katı otomotiv regülasyonlarını karşılamak için gereken birikim ve portföye sahip” diye konuştu.

 

 

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak