13 Mayıs 2017 17:21:01 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 15:05:38

Citroën’in Türkiye’de En Fazla Sattığı B Sınıfı Sedan Modeli C-Elysée Satışta

Kapsamlı bir yenilenme geçirerek yenilenen C-Elysée,  Live, Feel, Shine donanım ve 1.6 e-HDi 92 HP dizel ve 1.2 Puretech 82 HP benzinli motor ile satışta.

 

 

Türkiye pazarında 2012’den bu yana 46 bin adetten fazla satarak Citroën’in en çok satan modeli olan C-Elysée, yeni ön tampona, yeni farlara, farlara kadar uzanan yeni bir radyatör ızgaraya, üç boyutlu arka LED far grubuna, üç boyutlu 16 inç jantlara ve yeni gövde renklerine kavuştu. Tamponun altına yerleştirilen LED gündüz farları ve çerçevelerine C formunda krom detayların eklendiği ön sis farları ile daha karakteristik bir yüze kavuşan C-Elysée’de, donanım seviyesine göre 3D görünümlü jant kapakları ya da 16 inçlik “San Diego” alaşımlı jant seçenekleri yer alıyor. Citroën’in tüm modellerinde kullanılan ve daha parlak ışık içeren 3D görünümlü stop lambaları kullanan C-Elysée, toplam 6 renk seçeneği sunuyor. C-Elysée’nin yeni gövde renkleri Lapis Mavi ve Çelik Gri.

 

 

 

Live, Feel ve Shine olmak üzere 3 faklı donanım seçeneği sunan C-Elysée’nin, Citroën Advanced Comfort Programı kapsamında ele alınan yeni iç mekanı teknoloji ile konforu birleştiren özelliklere sahip. Başlangıç seviyesi olan Live donanımda, elektrikli yan aynalar, elektrikli arka camlar, ayrı göstergeli radyo/CD/MP3/Bluetooth ve USB özellikli müzik sistemi yer alırken orta seviye olan Feel donanımda arka park sensörü, 16 inçlik jantlar ve 3D görünümlü jant kapakları sunuluyor. En üst seviye olan Shine donanımda ise 16 inçlik alüminyum jantlar, 7 inçlik kapasitif dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, bluetooth/USB/Mirror Link/AUX ve Wifi isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor. C-Elysée dokunmatik tablet özellikleri gösteren multimedya sistemi 7 inch dokunmatik “Mirror Screen” ile de satın alınabiliyor. Mirror Screen donanımı, Apple CarPlay ve Mirror Link ile uyumlu yapısıyla akıllı telefonlar ile entegre edilebiliyor. Feel donanım seviyesindeki kokpit dekorasyonunda ise Tungsten yerine “Gümüş Mat” kaplamalara yer veriliyor.

 

 

 

Citroën C-Elysée’de 1benzinli 1 de dizel motor seçeneği bulunuyor. 1.6 e-HDi motor 92 HP güç ve 230 Nm tork sunuyor. Ortalama yakıt tüketimi 4.1 lt/100 km olan aracın emisyon değeri 108 g/km. Citroën C-Elysée 1.2 Puretech ise 82 HP güç ve 117 Nm değerlerine sahip. Ortalama yakıt tüketimi 4,9 lt/100 km olan aracın emisyon değeri 114 g/km. Citroën C-Elysée’nin fiyatı 59 bin 500 TL’den başlıyor.

 

Citroën C-Elysée Fotoğrafları İçin Görsele Tıklayın

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak