24 Eylül 2016 09:56:13 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 15:14:10

Citroen Paris Motor Show’da CXPERIENCE ile İlgi Odağı Olmak İstiyor

 

Citroen, rakiplerinde bulunmayan konforu söz veren Advanced Comfort programının tüm özellikleri taşıyan CXPERIENCE Concept’i Paris Motor Show’da tanıtacak.

 

Citroen, rakiplerinde bulunmayan konforu söz veren Advanced Comfort programının tüm özellikleri taşıyan CXPERIENCE Concept'i Paris Motor Show'da tanıtacak.

 

4.85 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde ve 1.37 metre yüksekliğindeki CXPERIENCE Concept, 22 inçlik 5 kollu alaşım jantlaaı ve geriye doğru açılan arka kapılara sahip. Aracın gövdesinde yer alan adaptif hava kanalları ile aerodinamik bir yapı sunuluyor. Ayrıca düşük yakıt tüketimi ve iyileştirilmiş yol tutuşu sağlanıyor.

 

FERAH İÇ MEKAN

CXPERIENCE Concept’in iç mekanı birbirinin devamı niteliğinde birleştirilmiş hatlar, Limon Sarısı, el işi havası taşıyan döşemeler ve Ceviz Ağacı’ndan kaplamalarla dizayn edildi. 4 kişilik otomobile birbirinin tersi yönünde, 90 dereceye yakın açılan kapılardan giriş yapılıyor. Tavana kadar uzanan kapılar kapatıldığında, yolculara, krom detaylar, koyu renkli deri zemin kaplaması, ceviz ağacından oyulan ahşap yüzeyler eşlik ediyor. Panoramik cam tavan ise aydınlık etkisini artırıyor.

 

citroen_cxperience_2

 

 

TAMAMEN ELEKTRİKLİ DE İLERLEYEBİLEN MOTORLA  60 KM’DE 0 EMİSYON

 

Citroën CXPERIENCE Concept, plug-in hibrid bir güç yapısına sahip. 150 ve 200 HP arasında güç üreten benzinli motor 80 kW’lik elektrikli bir motor ile destekleniyor. Tamamen elektrikli olarak da ilerleyebilen araç bu sayede 60 kilometrelik menzili 0 emisyon ile aşabiliyor. Benzinli ve elektrik motorun beraber kullanımında toplam sistem gücü 300 HP’yi buluyor. Standart bir şarj ünitesinde 4.5 saatte tamamen pilleri doldurulabilen CXPERIENCE Concept, 6.6 kW’lik şarj istasyonlarında 2.5 saatten az bir sürede tamamen şarj edilebiliyor. 8 kademeli otomatik şanzıman ise benzinli motor ile elektrikli motorun arasında yer alıyor.

 

Citroen CXPERIENCE Concept Videosu İçin Tıklayın

 

citroen_cxperience_video

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak