Captur 29 Mayıs’tan İtibaren 81 bin 450 TL’den Başlayan Fiyatlarla Satışta

Captur, Touch, Icon ve Outdoor olmak üzere 3 ekipman, 2 dizel (dCi 90 EDC ve manuel), 2 benzinli motor (TCe 120 / otomatik ve manuel) ile satışa sunuluyor.

 

 

İki tonlu kişiselleştirme özelliğini yeni versiyonuyla da sunan Captur, 30’u aşkın renk kombinasyonuna sahip. Full-LED ‘Pure Vision’ teknolojili yeni far tasarımının dikkat çektiği ön bölümde tamponunun alt kısmında yeni marka kimliğini oluşturan C şekilli LED gündüz farları da dikkat çekiyor. Yeni alt koruma plakaları ön tasarımın güçlü görünümüne katkı sağlarken değişen ve ortasında büyük Renault logosu olan krom şeritin eklendiği radyatör ızgarası da bu güçlü görünümü tamamlıyor. Yan tasarımında aynı formunu koruyan Captur’un arka tasarımına baktığımızda stop lambalarında bir değişim görünmezken bir önceki modele göre biraz daha düz ve sadece bir yapıya kavuşmuş olduğunu söyleyebiliriz. Yine arka tamponların da alt korumalara sahip olduğu görünüyor.

 

 

Captur’un makyaj operasyonu iç tasarımda da kendini gösteriyor ama çok da marjinal bir değişiklikten söz edilemez. Küçük dokunuşlar olarak bahsedebileceğimiz bu değişikliklerden biri direksiyon simidi. 3 kollu simidin kollarının yapısı değiştirilmiş ve düğmeler çerçevelenmiş. Gösterge paneli ile orta bölümdeki multimedya ekranı aynı kalırken, havalandırma ızgaralarının tasarımında küçük değişiklikler yapılmış. Vites topuzunun tasarımında da küçük bir değişim söz konusu ama önündeki alanda herhangi bir değişim yok. Genel olarak baktığımızda ön göğüs biraz daha düzleştirilmiş ve sadeleştirilmiş diyebiliriz. Touch donanım seviyesinden itibaren akıllı telefonun araçla eşleştirildiğinde R&Go sistemini devreye sokan Captur, Icon versiyonunda Media Nav Evolution’ı standart olarak sunuyor. Bu sistemde navigasyon, Bluetooth telefon sistemi ve geri görüş kamerası ekranına ek olarak sürüş performansını ve yakıt tüketimini optimize edecek Driving Eco2 işlevi yer alıyor. Outdoor versiyonunda standart olan R-Link Evolution 7 inç’lik kapasitif ekranla sunuluyor. R-LINK Evolution, özellikle gerçek zamanlı navigasyon, 3G bağlantı, Bluetooth, medya görüntüleme (fotoğraf, video) ve aracın sürüş destek sistemlerinin yönetimini barındırıyor. R-Link Evolution Icon versiyonunda ise opsiyonel.

 

 

Captur dCi 90, otomatik – EDC ve manuel olmak üzere 2 farklı seçenek sunuyor. Stop & Start ile fren ve yavaşlamada enerjiyi geri kazanan bir sistemle donatılan bu motor, 4000 d/d’de 90 HP güç ve 1750 d/d’de 220 Nm tork sunuyor. Captur TCe 120, otomatik ve manuel olmak üzere iki seçenek sunuyor. Doğrudan enjeksiyon, turboşarj ve Stop & Start teknolojisiyle donatılan bu motor seçeneği, 2000 d/d’de 190 Nm tork sunuyor.

 

RENAULT CAPTUR FOTOĞRAFLARI İÇİN GÖRSELİ TIKLAYIN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?