DOLAR

28,9311$% 0.03

EURO

31,2967% -0.17

STERLİN

36,5302£% -0.05

GRAM ALTIN

1.875,70%-0,45

ONS

2.013,00%-0,64

BİTCOİN

1223883฿%2.80332

ETHEREUM

64456Ξ%0.95797

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Brisa Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Turanza T005’i Tanıttı

Brisa Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Turanza T005’i Tanıttı

Brisa Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Turanza T005’i Tanıttı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Brisa, Türkiye dahil 7 ülkeden 25 bini aşkın tüketici ile yapılan çalışmalara göre geliştirdiği Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Turanza T005’i Tanıttı.

REKLAM

 

Brisa Turanza T005

 

REKLAM

Brisa Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Turanza T005’i Tanıttı

 

REKLAM
REKLAM

Brisa, farklı yol ve hava koşullarında sürücülerin yaşadığı zorlukları belirlediği araştırma ile tüketicilerin kullanım ve satın alma alışkanlıklarını da ortaya çıkardı. Çıkan sonuca göre sürücüler şartlar ne olursa olsun kontrolü ellerinde tutmak, performanslı olduğu kadar güvenli, rahat ve keyifli bir sürüş gerçekleştirmek istiyor. Etiket değerleri ile ilgili bilincin arttığını ve lastik seçimlerini etkilediğini ortaya koyan araştırmaya göre, ıslak zeminde sürüş, fren ve viraj kabiliyeti ile ürün ömrü sürücülerin en çok önem verdiği performans kriteri olarak öne çıktı. Tüm bu sonuçlardan yola çıkan Bridgestone, sürüşün rahat, keyifli ve emniyetli olmasını sağlayacak ve aynı zamanda özellikle ıslak zeminde yüksek manevra ve kontrol kabiliyetine sahip Bridgestone Turanza T005’i üreterek satışa sundu. Yeni lastik, Türkiye için Brisa’nın İzmit fabrikasında üretilecek. 2020 yılı sonuna kadar Turanza T005 %85 oranında yerli üretim gücüyle araç sahipleriyle buluşacak.

 

Yüzde 11 Daha Uzun Ömürlü Kullanım

 

Bridgestone’un yaptığı kullanıcı araştırmaları gösteriyor ki sürücüler en çok önlerine aniden bir şey çıkması durumunda, virajlı yollarda ve önlerindeki aracı geçerken zorluklarla karşılaşıyor. Yaz lastiklerinden beklentileri ise özellikle yağışlı havayla birlikte daha da zorlaşan bu gibi yol şartlarında performanstan ve emniyetten ödün vermemesi. 4 farklı rakibine karşı yapılan TÜV SÜD testlerine göre ıslak zemin performansını kanıtlayan Turanza T005, ıslak zemin fren mesafesi ve yol tutuş, testlerinde en yüksek puanı alan Premium lastik oldu. Turanza T005 rakip ürünlere karşı 2,3 metre daha kısa ıslak zemin fren mesafesine sahip. Ayrıca 60 km/s hızda ıslak ve virajlı yolda yapılan testlerde rakip ürünlerin aksine virajı en iyi şekilde alarak yörüngeden sapmadan testi tamamladı. Böylece güçlü performansını kanıtlayan Turanza T005, ıslak zeminde yol tutuşu için A, yuvarlanma direnci için B etiket değerlerine sahip. Aynı zamanda yeni Bridgestone Turanza T005, aynı segment bir önceki nesil lastiğine göre yüzde 11 daha uzun ömürlü kullanım sağlıyor.

 

Bridgestone Turanza T005’in Teknik Özellikleri

 

Brisa Turanza T005 2

 

  • Düzgün basınç dağılımı sağlayan birbirine bağlantılı bloklar
  • Desen merkez bölümünde optimum boşluk oranı
  • Çok sayıda kılcal kanalcıklar
  • Omuz bölgesinde yer alan yüksek hacimli oluklar
  • Yivli kenarlı kanalcıklar
  • Optimize edilmiş karkas yapısı
  • Yeni karışım teknolojisi ve Nano Pro-techTM ile yüksek oranda silika içeren karışım

 

Otomobilinizin Lastik Derinlik Kontrolünü Nasıl Yapmalısınız? konusunda detaylı bilgiler için tıklayın…

 

Otomobilinizin Lastik Derinlik Kontrolünü Nasıl Yapmalısınız?

 

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Volkswagen Yeni Nesil Manuel Şanzımanını Tanıttı