DOLAR

28,9110$% -0.02

EURO

31,2619% -0.29

STERLİN

36,4885£% -0.16

GRAM ALTIN

1.870,91%-0,71

ONS

2.017,46%-0,42

BİTCOİN

1222204฿%2.60613

ETHEREUM

64442Ξ%0.84942

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Boya Korumayı Otomobilinize Yaptırmalı mısınız?

Boya Korumayı Otomobilinize Yaptırmalı mısınız?

Boya Korumayı Otomobilinize Yaptırmalı mısınız?
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Dış etkenlere maruz kalan otomobil boyası zamanla zarar görür. Bu zararı azaltma yöntemlerinden biri olan Boya Korumayı Otomobilinize Yaptırmalı mısınız?

REKLAM

 

boya koruma

 

REKLAM

Boya Korumayı Otomobilinize Yaptırmalı mısınız?

 

REKLAM
REKLAM

Boya koruma uygulaması, bayiler tarafından yeni bir otomobil satın alan müşterilerine sunulan isteğe bağlı bir ekstradır. Esas olarak, otomobilin boyası üzerine uygulanan görünmez bir kaplamadır ve koruyucu bir tabaka görevi görür. Boyayı, sıçrayan küçük taşlara, ağaç özlerine, kuş dışkılarına ve güneş ışınları ile sıçrayan kimyasal maddelerin neden olduğu solmalara ve dökülmelere karşı korur. Yine de, park sürtünmeleri ve ezikler gibi ağır hasarlara karşı koruma sağlamaz. Bayiler genellikle yeni otomobillerini mümkün olduğu kadar iyi tutmak isteyen alıcılara bu tür uygulamaları satmaya heveslidir. Maliyet, küçük bir otomobilde temel bir kaplama için birkaç yüz TL iken, lüks modellerde daha fazla koruma sağlamak için daha fazla bedel olabilir. Diğer taraftan sadece yeni otomobil için değil 2’nci el otomobiller için de boya koruma işlemi yapılabilir. Boya koruma uygulamasından önce 2’nci el otomobillerde boya korumadan önce gelen adımların hepsinin eksiksiz ve düzgün yapılması gerekiyor. Gereken tüm süreçler yapıldıktan sonra 2’nci el otomobillerde de boya koruma uygulaması yapılabilir.

 

Boya koruması buna değer mi?

 

boya koruma 3 e1548090679276

 

Boya koruması kesinlikle otomobilinizin dışını en iyi durumda tutmak için iyi ve az bakım gerektiren bir yöntemdir. Böylece otomobilinizin temizlenmesi daha kolay olacak ve cilalama ya da küçük hasar parçaları için çok fazla endişelenmenize gerek kalmayacak. Boya koruma uygulaması yaptırıp yaptırmayacağınıza karar vermeden önce, otomobilinizin zamanının çoğunu nerede geçirdiğini düşünmelisiniz. Geceleri dışarıda, ağaçların ve kuşların çok olduğu yere park ediyorsanız, boya koruması muhtemelen iyi bir yatırım olacaktır. Ayrıca, çok fazla kilometre yapıp yapmadığınızı da dikkate almanız gerekir, çünkü boyanın taş parçaları gibi küçük hasarlar alması uzun yolda daha muhtemeldir. Bununla birlikte, otomobiliniz genellikle bir gecede garajda kalıyorsa, nadiren bir akşamı dışarıda geçiriyor veya çok az yol yapıyorsanız, muhtemelen koruyucu bir kaplamaya daha az ihtiyacınız var demektir. Aynı şekilde, otomobilinizi düzenli olarak temizlemeye, boyatmaya ya da profesyonel bir cilalama işlemi gerçekleştirecekseniz, boya koruma ürünlerine daha az ihtiyacınız var demektir. Nihayetinde boya koruma uygulaması yaptırıp yaptırmayacağınıza, gereksinimlerinize bağlı olarak karar vermelisiniz.

 

Ayrıca düşünün…

 

boya koruma 2

 

Otomobilinize yaptırdığınız boya koruması uygulaması, otomobilinizi satmaya karar verdiğinizde size hafif bir avantaj sağlayabilir. Ayrıca boya koruması yapan uzman firmalardan boya koruması satın almak, otomobili satın aldığınız bayinin teklifinden daha ucuz olabilir. Maliyet yine seçtiğiniz uygulama türüne, aracınızın ve uygulama yapan firmanın boyutuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişecektir.

 

İkinci El Araçlarda Boya ve Değişen Parça Nasıl Anlaşılır? yazısını da okuyabilirsiniz…

 

İkinci El Araçlarda Boya ve Değişen Parça Nasıl Anlaşılır?

 

 

 

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Otomobil Sürüşünü Tamamen Değiştirecek 12 Otomobil Teknolojisi