Beşinci Nesil Reanult Clio Tahmini Çizimleri Ortaya Çıktı

2019’da satışa sunulmadan önce Paris Motor Show’da tanıtılacak olan Beşinci Nesil Reanult Clio Tahmini Çizimleri Ortaya Çıktı.

Nurhan Çatal

renault clio 1

 

Beşinci Nesil Reanult Clio Tahmini Çizimleri Ortaya Çıktı

 

Renault Clio hem Türkiye’de hem de dünyada herkesin çok beğendiği ve herkesin en mantıklı bulduğu seçeneklerden birisi. 1996 yılından beri satışta olan ve bugüne kadar birçok satış başarısı elde eden Clio’nun 4’üncü nesli 2012 yılından beri satışta. Geçtiğimiz yıl geçirdiği ufak makyajı saymazsak tabii.

Renault, yılın sonunda beşinci nesil Clio’yu tanıttığında satışa sunulan en gelişmiş ve verimli süperminilerden birine sahip olmayı hedefliyor. Clio, elektrikli bir aktarma organı ve temel otonom sürüş fonksiyonlarına sahip olarak tanıtılacak. Geçtiğimiz son 1.5 yıl içinde süpermini segmentine yeni Polo, yeni,C3, yeni Fiesta gibi birçok model katıldı. Yeni Clio, geride kaldığı rekabette yeniden güçlü konumda olmak istiyor.

Tahmini çizimlere göre yeni Clio’da teknolojiye ve yenilenmiş kabin tasarımına odaklanırken, aracın görünüşü selefine göre evrime uğramış olacak. Ancak Renault Symbioz konseptinin ilhamı C-şeklindeki farlar ve arka stop lambalarının daha belirgin olması bekleniyor. Malzeme kalitesinin artırılacağı beklenen Clio’da, çok daha büyük dokunmatik ekranın kabine hakim olacağı ve yeni nesil akıllı telefon bağlantılarını kolayca yapılması bekleniyor.

 

renault clio 2

 

Yeni Clio, maliyetlerin azaltılması ve teknolojinin en üst noktalarından yararlanılabilmesi için Nissan Micra’nın da oturtulduğu Renault-Nissan mühendisleri tarafından geliştirilen CMF-B Platformunu kullanacak. Bu, geleneksel turbo benzinli motor yelpazesinin, yeni turbo beslemeli 1.3 litrelik ve 0.9 litrelik üç silindirli turbo motorun güncellenmiş versiyonu da dahil olmak üzere sunulması anlamına geliyor. Daha yüksek fiyat noktası ve mevcut dizel spekülasyonlarından dolayı, Renault’nun Clio’ya herhangi bir dCi motoru sunup sunmayacağı belli değil. Fakat onun yerine Bursa’da üretileceği dedikodularının olduğu bir hibrid motor sunulması bekleniyor fakat bu ne kadar gerçekleşebilir bilmiyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM