DOLAR

32,5160$% 0.18

EURO

34,5792% 0.06

STERLİN

40,4370£% 0.15

GRAM ALTIN

2.492,08%0,24

ONS

2.384,08%0,07

BİST100

9.548,09%-1,36

BİTCOİN

2073926฿%0.96797

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Auto King Oto Ekspertiz Sektöründe Standartları Belirlemeyi Hedefliyor

Auto King Oto Ekspertiz Sektöründe Standartları Belirlemeyi Hedefliyor

Auto King Oto Ekspertiz Sektöründe Standartları Belirlemeyi Hedefliyor
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Türkiye’nin en yaygın oto bakım, mekanik ve onarım markası olan Auto King Oto Ekspertiz Sektöründe Standartları Belirlemeyi Hedefliyor.

 

 

REKLAM

autoking ekspertiz

 

Auto King Oto Ekspertiz Sektöründe Standartları Belirlemeyi Hedefliyor

 

Oto bakım, mekanik ve onarım sektöründe 20 yıldır faaliyet gösteren Auto King, yeni projesiyle oto ekspertiz sektörüne giriyor. Code Oto Ekspertiz ile işbirliği gerçekleştirerek, Türkiye’nin her bölgesinde hizmet verebilmek adına yeni bir oluşum başlatan Auto King, ekspertiz sektörüne Auto King standartlarını getirmeyi hedefliyor. Auto King olarak yaptıkları araştırmalardan çıkan en önemli sonucun ekspertiz konusu olduğuna değinen Auto King Genel Müdürü Barbaros Özkök, “Ekspertiz alanında çok fazla talep var ve maalesef bu işi yapan insanların bir kısmı sektörden değil. Ekspertiz alanında faaliyet gösteren tüm firmalar, sadece ekspertiz alanında hizmet veriyor. Bizim 20 yıllık boya kaporta ve mekanikte, elektromanyetik alanda ciddi bir bilgi birikimimiz ve bayi yönetimi tecrübemiz var. Yaklaşık 1,5 yıl önce yatırım kararını aldık ama pandemiyi bekleyip piyasadaki dinamiklerin biraz daha oturmasına karar verdik. 2021 Kasım ayında da Code Oto Ekspertiz ile güçlerimizi birleştik ve Auto King şemsiyesi altında faaliyetlerimize başladık. Bu alanda uzun yıllar faaliyet göstermiş, 41 bayiliğe ulaşmış bir marka. 20’e yakın Code noktasını Auto King Oto Ekspertiz’e dönüştürdük. 10 adedini daha Auto King Oto Ekspertiz olarak dönüştüreceğiz. Auto King olarak 55 noktada hizmet veriyoruz ve Şubat ayı sonunda 84 bayiye ulaşmayı hedefliyoruz. Ekspertiz bayileriyle de 2022 yılında 100 bayiye ulaşacağız” dedi.

 

Sahte raporların önüne geçen yöntem

 

barbaros ozkok 2

Auto King Genel Müdürü Barbaros Özkök

Ekspertiz bayilerinde verilecek diğer hizmetleri anlatan Özkök, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son teknoloji ölçüm aletleri ve ekspertiz alanındaki hatalı çıkarımları minimalize edecek bir sistem kullanıyoruz. Auto King’in halihazırdaki servis tecrübesi bu konuda elimizi güçlendiriyor.  Batarya ölçüm cihazı, detaylı otomobil beyin kontrolleri, kilometre tespiti gibi cihazlarla riski minimalize edecek sistemlere sahip olan Auto King Oto Ekspertiz noktaları, ayrıca Auto King akademi ile tam teşekküllü airbag kontrol hizmeti de sağlayabiliyor. Auto King Oto Ekspertiz kendine özgü ERP sistemi ile tam detaylı bir ‘check list’ halinde rapor oluşturuyor. Ekspertiz raporu hologram kabartma baskılı özel bir baskı ile müşterilere veriliyor. Böylelikle sahte veya üzerinde oynama yapılmış raporların önüne geçiyoruz.”

 

‘Auto King’in 20 yıllık tecrübesinden faydalanmak istedik’

 

Auto King ile yollarının kesişme hikayesini anlatan Auto King Oto Ekspertiz Genel Müdürü Aytaç Çınargil ise oto ekspertiz sektörüne 2013 yılında girdiğini, sektördeki ihtiyacı fark ettiklerini söyledi. Sektörde ilk sayılabileceklerini dile getiren Çınargil, 2016’da Code Ekspertiz’i kurduğundan bahsetti. İlk yıl 11, 2. yıl 18, 2021’de ise 41 noktaya ulaştıklarını ifade eden Çınargil, “Marka açısından güven, özellikle bizim sektörümüzde çok önemli. Marka bilinirliği ve güven açısından 20 yıllık tecrübesiyle Auto King ile çalışmak istedik. Çok iyi bir ekip ve kadrosu var. Auto King Akademi var. Ticari bir evlilik yaptık. Tüm ekspertiz noktalarını revize ederek TSE standartlarını uyguladık. Yani, ekspertizde standart getirildi. Bu standartlara uygun etkili ve noter onaylı ekspertiz noktaları oluşturmak için güzel bir adım attık” diye konuştu.

 

‘İlk 6 ayda ekspertizde lider olacağız’

 

Müşterilerimize farklı seçenekler sunduklarını anlatan Çınargil motor mekanik kontrolleri, kaporta-gövde boya kontrolleri, elektronik kontrolleri, alt takım kontrolleri ile aynı zamanda araç beyin kontrolleri gibi farklı paketler sunduklarını anlattı. Müşterinin istediği kontrol seçeneğine yoğunlaştıklarını bildiren Çınargil, bugünün en büyük sorununun araçlarda kilometre düşürmeleri olduğunu ve bu soruna da çözüm getirebildiklerini vurguladı. Çınargil, ekspertiz sektöründe ilk 6 ay içinde lider konuma yükseleceklerini belirtti.

 

Elektrikli ve Hibrit Araçlara Özel Ekspertiz

 

Türkiye’de bir ilk olarak, elektrikli ve hibrit araçların pil ömrü ve durumunu gösteren ekspertiz raporunu sunacaklarını söyleyen Auto King Genel Müdürü Barbaros Özkök şunları söyledi: “Bu hizmet, tüm Auto King Ekspertiz noktalarında vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Bilindiği üzere gün geçtikçe elektrikli ve hibrit araçların sayısı artıyor. Şu an hibrit çağının başlarında olmamız sebebiyle, pil durumları gündemde değil, ancak birkaç yıl içerisinde büyük sorun haline gelecek. Bu aşamada araç alacakların araç pil durumu hakkında bilgi edinmesi, onlara ilerideki masraf tutarı ve araç maliyeti açısından önemli bir bilgi verecek.”

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Günde 10 bin Litre Yakıt Satan Akaryakıt İstasyonu Ne Kadar Kazanıyor?