Anadolu Sigorta Açıkladı Müşteriler En Çok Kasko Yaptırıyor

REKLAM

12 ilde 18 yaş ve üstü bin 22 müşterisi ile yaptığı araştırma sonuçlarını Anadolu Sigorta Açıkladı Müşteriler En Çok Kasko Yaptırıyor.

 

 

Anadolu Sigorta Açıkladı Müşteriler En Çok Kasko Yaptırıyor

Anadolu Sigorta‘nın 12 ilde, kendisi veya ailesi için konut, kasko, sağlık sigortası ürünlerinden bir veya birden fazlasını satın alan 18 yaş ve üstü bin 22 müşterisinin katılımıyla yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 40’ı öncelikle kasko sigortasını, yüzde 28,5’i sağlık sigortasını, yüzde 26’sı ise konut sigortasını satın alıyor. Müşterilerin gelecekteki öncelikli tercihleri ise yüzde 36.8 ile sağlık poliçesi olarak ilk sırada söylendi. Kasko sigortası yaptıranlar verilen ücretsiz hizmetlerde ikame araç hizmetine önem verirken, konut sigortasında ambulans hizmeti öne çıkıyor. Sağlıkta ise gidilebilecek hastane ağının genişliği büyük önem taşıyor.

Otomobilini Koruyan Sağlığını ve Evini Koruyandan Daha Fazla

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez: “Anketimize katılan müşterilerimiz ‘mal canın yongasıdır’ atasözünü doğruladı. Müşterilerimiz belli bir yaşam kalitesine eriştiklerinde, önemli tasarruflar yaparak sahip oldukları otomobilleri sigortalamayı önceliklendiriyor. Bu da gösteriyor ki Otomobilini Koruyan Sağlığını ve Evini Koruyandan Daha Fazla. Bir anlamda canımızın güvencesi olan sağlık sigortaları ise bu sıralamada ikinci planda kalıyor. Sigorta kullanıcılarının eğilimlerini tespit etmek amacıyla yaptığımız araştırmada, 2016 yılı içinde yaptırdıkları sigorta poliçeleri sorulduğunda katılımcıların kendilerinden çok otomobillerinin risk altında olduğunu düşündüklerini, kaskonun, sağlık sigortasından daha öncelikli olduğunu gördük. İnsanlar sağlık sigortasının öneminin bilincinde, ancak poliçeye dönüşme noktasında öncelik hala kaskoya ait” dedi.

 

 

KASKODA TERCİH SEBEBİ KRİTERLERİNDE İLK SIRADA FİYAT YER ALIYOR

Kasko sigortası tercihinde fiyatın yüzde 23 ile en önemli kriter olduğunun altını çizen Levent Sönmez sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık sigortasında tüketicilerin yüzde 18’i fiyatının uygun olması ile birlikte güvenilir olan sigorta şirketini tercih ediyor. Güvenilirlik, konut sigortasında da yüzde 25 ile ilk sırada yer alıyor. Ankete katılanlara en fazla tercih ettiği sigorta şirketini neden tercih ettikleri sorulduğunda ise yüzde 24’ü güvenilir bulduğu cevabını iletti. Araştırmaya katılanların yüzde 91,9’u sigorta satın almanın kendilerini güvence altına aldığını düşündüğünü ifade etti. Fiyat ve güvenilirlik dışında satın almaya etki eden ve öne çıkan diğer etkenler ise kaliteli ve iyi hizmet, çevre tavsiyesi ve sigorta şirketinin köklü-tanınmış olması. Geçmiş tecrübeler de sigorta şirketi tercihinde oldukça etkili.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM
REKLAM
REKLAM

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle