5’inci nesil Nissan Micra Paris Motor Show’da Ortaya Çıktı

Nissan, Micra Gen5 ile yeni teknolojilerini Paris Motor Show’da tanıttı. Micra Gen5, 2017 Mart’ta Avrupa’da 2017 sonunda da Türkiye’de olacak.

 

Nissan, Micra Gen5 ile yeni teknolojilerini Paris Motor Show'da tanıttı. Micra Gen5, 2017 Mart'ta Avrupa'da 2017 sonunda da Türkiye'de olacak.

 

 

B-HB segmentinin en önemli oyuncusu olmayı hedefleyen Nissan, bunu Micra Gen5 ile sunduğu teknoloji ve kişiselleştirme seçenekleriyle sağlamak istiyor. Daha keskin ve cesur tasarımıyla dikkat çeken 5’inci nesil Micra, Nissan’ın yeni ve güncel tasarım diline sadık kalınarak tasarlanmış. V formlu ön ızgarası, önden arkaya doğru uzanan bumerang şeklindeki aydınlatma birimleriyle bütünleşen keskin hatları ve arkaya doğru alçalan eğimli tavan çizgisiyle dikkat çeken Micra Gen5, Energy Orange da dahil 10 kadar gövde renginin yanı sıra iç ve dış kişiselleştirme alternatiflerine sahip ve müşterilere kendi kişiliklerini yansıtan Micra’yı oluşturmak üzere 125 kadar kombinasyon imkanı sunuyor. Micra Gen5’te, satış başlangıcıyla birlikte her ikisi de 90 HP gücünde 0,9 litre hacimli turbo beslemeli 3 silindirli turbo benzinli dışında 1,5 litre hacimli turbo dizel yer alacak Daha sonra ürün gamına atmosferik 1,0 litre hacimli 73 HP gücünde benzinli motor eklenecek.

 

nissan_micra_8

 

 

Micra Gen5 Gelişmiş Güvenlik Teknolojileri Sunuyor

 

nissan_micra_9

 

Nissan Intelligent Driving kapsamında Micra Gen5, bu sınıfta bir ilk olan Şeritte Takip Asistanı başta olmak üzere birçok güvenlik teknolojisi sunuyor. Nissan’ın Avrupa’da ilk kez kullanıma sunduğu yaya tanıma özelliğine sahip Akıllı Acil Durum Fren Sistemi dışında Akıllı Çevre Görüş Sistemi, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Uzun Far Asistanı ve Kör Nokta Uyarıcısı gibi özellikler sürüş güvenliğini artırıyor. Apple CarPlay üzerinden Siri sesli komut sistemi desteği de sunan 7 inç büyüklüğündeki merkezi ekran; ses sistemi, navigasyon, akıllı telefon ve uygulamalara erişim sağlarken Bose tarafından geliştirilen ses sistemi Micar Gen5’te yer alıyor.

 

Yeni Hedef Teknoloji Liderliği

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Avrupa’da ve Türkiye’de en çok tercih edilen modellerimizden olan Micra, B-HB segmentine beraberinde getirdiği yeni teknolojilerin yanında dinamik ve sportif tasarımıyla teknolojileriyle önceki nesillerinin satış başarısını daha da ileriye götüreceğine inanıyorum” dedi. Marka olarak SUV liderliklerini teknoloji alanına taşımayı hedeflediklerini söyleyen Özkök, “Nissan’ın yeni teknolojiler geliştirmenin yanında bu teknolojileri herkes için ulaşılabilir hale getirmeyi de ilke haline getirdi. Markanın bu önemli prensibi Paris’te Micra Gen5 ile vücut buldu” şeklinde konuştu.

 

Nissan Micra Gen5 Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın

 

nissan_micra_foto_galeri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM