22 Kasım 2016 08:10:41 | Son Güncelleme: 22 Kasım 2016 08:14:23

2’nci El Otomobil Satışları Yüzde 7 Oranında Artış Gösterdi

2016’nın Ocak – Eylül döneminde 3 milyon 426 bin 921 adet olarak gerçekleşen 2’nci el otomobil satışları, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7 arttı.

 

2016'nın Ocak - Eylül döneminde 3 milyon 426 bin 921 adet olarak gerçekleşen 2'nci el otomobil satışları, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7 arttı.

 

 

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2016 Ocak – Eylül dönemine ilişkin yayımladığı rapora göre, 2’nci el otomobil pazarı, ilk 9 aylık dönemi büyümeyle tamamladı. TÜİK’in hazırladığı rapora göre, 2016’nın Ocak – Eylül döneminde 3 milyon 426 bin 921 adet olarak gerçekleşen 2’nci el otomobil satışları, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7 oranında arttı.

 

“2017 yılı 2’nci el otomobil pazarına hareketlilik getirecek”

erol_gundogan2’nci el otomobil pazarının 2016 yılının ilk altı ayındaki yüzde 9 olan büyüme hızının, yılın son 3 ayında yavaşladığı gözlense de yılsonuna kadar büyümenin devam edeceği ve 2’nci el otomobil pazarının 2016 yılını da büyümeyle kapayacağı öngörülüyor. 2’nci el otomobil pazarının birçok etkene göre şekillendiğini, araç almak isteyenlerin kararlarının değişmesine neden olabilecek çok çeşitli faktörlerin olduğunu belirten DOD Satış ve Pazarlama Müdürü Erol Gündoğan, ülke gündemi, ekonomik konjonktür ve sektörel göstergelerden yola çıkarak, 2017 yılının 2’nci el otomobil pazarına hareketlilik getireceğini de belirterek, “Özellikle, henüz taslak aşamasında olan ‘2’nci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik’in sektöre önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. 2’nci el otomobil pazarında ticaretin, sağlanan hizmetin, koşulların standardize edilmesi; bahsi geçen sertifikasyon süreci ve DOD gibi kurumsal firmaların hali hazırda sunmakta oldukları ekspertiz, garanti gibi ek hizmetlerin zorunlu hale getirilecek olması, ikinci el otomobil ticaretinin temelinde yatan güven yoksunluğu probleminin giderilmesi ve sektörde güvenin inşa edilmesi yönünde pozitif etki sağlayacağı kanaatindeyiz” dedi.

 

“Yaptığımız yatırımların meyvesini toplayacağız”

Erol Gündoğan  17 yıllık deneyimimizle 2’nci el otomobil pazarındaki istekleri ve ihtiyaçları biliyor, bu yönde hareket ediyoruz. Bu bizi farklı kılan en temel özelliklerimizdendir. 2017 yılının yaptığımız yatırımların geri dönüşlerini almaya devam ederek, yeni yatırımlar yapacağımız, kendimizi ve beraberinde sektörü geliştirmeye devam edeceğimiz bir yıl olacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak