18 Kasım 2016 16:36:53 | Son Güncelleme: 28 Mayıs 2018 09:32:42

Seat Ateca’nın Tasarım Sürecinde Sanal Gerçeklik Teknolojisi Kullanıldı

Seat medikal, bilimsel araştırma ve oyun sektörlerinde yaygın olarak kullanılan sanal gerçeklik teknolojisini otomobil tasarımı sürecine uyarladı.

 

 

Seat tasarımcılarına göre -sanal gerçeklik teknolojisi- otomobil tasarım sürecinde iş yükünü ve harcanan zamanı yüzde 30 oranında azalttı. Şimdi tasarımcılar bilgisayar yardımı ile akıllarındaki otomobili sanal gerçeklik ortamında görebiliyor, dokunabiliyor hatta istedikleri değişiklikleri de anında yapabiliyor. Seat tasarımcıları, bu teknolojinin bir otomobilin seri üretim sürecinden önce hazırlanan prototip sayısını da yarı yarıya düşürdüğünü söylüyor.

Seat’ın ilk SUV’u Ateca, tamamıyla sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak tasarlandı. SEAT Prototip Merkezi Başkanı Javier Diaz, Ateca’nın ilk çizimlerinden seri üretime geçilmesine kadar geçen 3 yıl boyunca tüm tasarım sürecinin sanal gerçeklik ortamında sağlandığını, bu süre boyunca otomobilin her santimetresinin defalarca kontrol edildiğini ve sanal tasarım sürecinde yaklaşık olarak 800 iyileştirme yapıldığını söylüyor.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak