10’uncu Nesil Honda Accord’un Motor Şanzıman Seçenekleri Belli Oldu

10uncu Nesil Honda Accord’un Motor Şanzıman Seçenekleri Belli Oldu. Accord 1.5 litrelik DOHC Turbo ile 2.0 lt’lik i- VTEC DOHC Turbo motora sahip olacak.

 

Next Gen Accord

 

10uncu Nesil Honda Accord’un Motor Şanzıman Seçenekleri Belli Oldu

Önden çekişli bir otomobil için ilk defa kullanılacak olan 10 ileri otomatik şanzımanın görev alacağı Accord’da her iki turbo motor için de 6 ileri manuel şanzıman kullanılacak. Yeni nesil Accord’un 1.5 ve 2.0 litrelik turbo motorları Honda’nın Ohio’daki motor fabrikası Anna’da üretilecek. Ayrıca Acoord, tamamen yeni ve daha rafine edilmiş Honda’nın yenilikçi iki motorlu hibrid motorunu kullanacak olan  sahip olacak.

HONDA’DAN ŞANZIMANLARA 149 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

 

Next Gen Accord 2

 

Accord’un CVT şanzımanı, Russells Point şirketi Ohio tesisinde, yeni 10 vitesli otomatik şanzımanı da Tallapoosa şirketi Georgia tesisinde üretecek. Honda son olarak Amerika’daki yeni 10 AT ve bileşenlerini üretmek için Russells Point ve Tallapoosa tesislerine 149 milyon Dolar yatırım yaptığını açıkladı. Yeni Accord’un imalatı ile ilgili ek yatırımlar, 2017 sonbaharının başlamasıyla birlikte açıklanacak. Tamamen yeni 2018 Accord’un tasarımı, teknolojisi ve performansıyla ilgili ayrıntılar önümüzdeki haftalarda yayınlanacak.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM