DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ONS

2.332,50%1,26

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2170285฿%0.26449

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo Yılın Ticari Aracı Oldu

Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo Yılın Ticari Aracı Oldu

Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo Yılın Ticari Aracı Oldu
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Bu yıl 31’incisi düzenlenen Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülleri’nde Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo Yılın Ticari Aracı Oldu.

 

Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo Yılın Ticari Aracı Oldu

 

REKLAM

Almanya’nın Hannover kentinden 2022 yılında 69’unce kez gerçekleştirilen Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı (IAA Transportation) kapsamında bu yıl 31’incisi düzenlenen International Van of the Year (IVOTY) – Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülleri’nde Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo Yılın Ticari Aracı Oldu.

REKLAM
REKLAM

 

Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo Teknik Verileri

 

Volkswagen Ticari Araç tarafından Hannover’de, Volkswagen Grubu’nun Modüler Elektrikli Tahrik Platformu (MEB)’nda geliştirilen yeni Volkswagen ID.Buzz Cargo’da, toplam 82 kWh (net: 77 kWh) enerji sağlayan yüksek voltajlı lityum iyon batarya bulunuyor. Batarya, arka aksa entegre edilmiş olan 150 kW’lık elektrik motorunu besliyor. Maksimum hız elektronik olarak 145 km/s ile sınırlandırılmış. Aracın elektrikli motoru 310 Nm’lik maksimum tork üretiyor. Bataryanın konumu sayesinde iyice düşürülmüş olan ağırlık merkezi sayesinde aracın dinamizmi artıyor. Lityum iyon batarya, 11 kW alternatif akımla (AC) şarj edilebildiği gibi, bir CCS konektörü aracılığıyla DC hızlı şarj istasyonunda 170 kW’a kadar artan bir güçte şarj edilebiliyor. Bu şekilde şarj edildiğinde, bataryanın şarj seviyesi yaklaşık 30 dakikada yüzde 5’ten yüzde 80’e yükseliyor.

 

Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo Ölçüleri

 

Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo, müşterinin tercihine göre önde iki veya üç koltuk seçeneği ile sunuluyor. Aynı zamanda 3,9 m3’lük kargo alanını ayıran sabit bir bölme de bulunuyor. ID. Buzz Cargo’nun öne çıkan bir başka özelliği ise, 2,988 mm’lik aks mesafesiyle neredeyse mevcut Transporter T6.1 ile aynı değere sahip olması. Ayrıca uzunluğu da 4.712 mm. Toplam uzunluğa oranla, aks mesafesinin çok uzun olması, aracın kapladığı alandan en uygun şekilde yararlanılmasına imkan tanıyor. ID.Buzz Cargo’nun yüksekliği; spesifikasyona bağlı olarak, çatı anteni de dahil olmak üzere 1.937 mm veya 1.938 mm. 1.985 mm’lik yeni model, T6.1’den 81 mm daha geniş. Ayrıca 11,1 metrelik dönüş çapı da son derece düşük.

 

Yeni Volkswagen ID. Buzz Cargo’daki Teknolojiler

 

Yeni Volkswagen ID.Buzz Cargo‘da yer alan sürüş asistanları, sürüş kolaylığı ve güvenlik sunuyor. ID.Buzz Cargo’da , diğer araçlardan ve ulaşım altyapısından gelen sinyalleri kullanarak olası tehlikeleri gerçek zamanlı olarak tespit edebilen yerel uyarı sistemi ‘Car2X’ yakın çevre ve tehlike uyarıları standart olarak yer alıyor. Ayrıca yeni “Trained Parking”- kendi kendine park etme, “Travel Assist”- yarı otonom sürüş asistanının en son sürümü gibi teknolojiler opsiyonel olarak sunuluyor. ‘Swarm verileri’yle çalışan Travel Assist, önünüzdeki araçla güvenli sürüş mesafesini korurken aracınızı şeritte kolay tutma imkânı sağlıyor. Front Assist – ön bölge asistanı – ve Lane Assist – şerit takip asistanı, standart olarak sunulan diğer sürüş asistanları arasında. Bununla birlikte bir başka yeni özellik olan önceden kaydedilmiş bir rota üzerinde otomatik park etmeyi sağlayan Memory Function – hafıza fonksiyonu da her iki modelde yer alıyor.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

REKLAM
REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yerli Ticari Araçlar IAA Hannover’da Gövde Gösterisi Yaptı