Yeni Skoda Octiva Teslimatları da Durduruldu

Volkswagen’in Golf modelinde yaşanan yazılım hatası nedeniyle teslimatının durdurulmasının ardından Yeni Skoda Octiva Teslimatları da Durduruldu.

 

Skoda Octavia yazilim hata

 

Yeni Skoda Octiva Teslimatları da Durduruldu

 

Volkswagen‘in Avrupa’da en çok satan modeli olan Golf‘ün en son nesli olan sekiz neslinin yazılımsal hata nedeniyle teslimatının durdurulmasının ardından yeni Skoda Octiva teslimatlarının da durdurulmasına karar verildi. Skoda markası, Golf’ün MQB Evo platformunu ve OCU3 çevrimiçi bağlantı birimini paylaşan yeni Octavia’nın teslimatlarını da durdurduğunu açıkladı. Skoda sözcüsü Automobilwoche adlı yayına yaptığı açıklamada Volkswagen markasıyla aynı önlemleri aldıklarını, ayrıca Golf ile aynı mimariye sahip olan Audi A3 ve Seat Leon’un da kontrol edildiğini açıkladı.

 

Ne Olmuştu?

 

Kalıcı bağlantı gibi özelliklere sahip tamamen dijital bir kokpite sahip olan Golf’te, 2018’den bu yana AB düzenlemelerinin gerektirdiği bir işlev olan acil durum çağrılarını etkinleştiren yazılım sorunu ortaya çıkmıştı. Bu sorun nedeniyle Volkswagen, Almanya Wolfsburg fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği yeni Golf’lerin teslimatını, sorun giderilene kadar yapmama kararı almıştı. Volkswagen ayrıca önümüzdeki birkaç gün içinde satılmış olan otomobillerin geri çağrılma ve yazılım güncellemesi gibi süreçleri nasıl yürüteceğini yönelik yeni karar verecek. Aksaklığı rutin kalite güvence kontrolleri sırasında fark eden Volkswagen’in 15-21 Haziran tarihleri ​​arasında bir yazılım güncellemesi yayınlaması bekleniyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM