DOLAR

31,1265$% 0.27

EURO

33,8056% 0.5

STERLİN

39,4669£% 0.23

GRAM ALTIN

2.028,59%-0,18

ONS

2.027,62%-0,43

BİST100

9.334,13%-0,43

BİTCOİN

1662172฿%4.75154

a

Yeni Mercedes-Benz Actros Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda Tanıtıldı

Yeni Mercedes-Benz Actros Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda Tanıtıldı
0

BEĞENDİM

Dünyada bir ilk olarak sunulan ve ayna yerine MirrorCam kullanan Yeni Mercedes-Benz Actros Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda Tanıtıldı.

 

yeni actros 1

 

Yeni Mercedes-Benz Actros Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda Tanıtıldı

 

60’tan fazla yenilikle yenilenen Actros’un tüm uzun yol testleri Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray’daki tesislerinde gerçekleştirildi. 1996 yılında ilk Actros üretiminin piyasaya sürülmesinden bu yana tüm kıtalarda yaklaşık 1,2 milyon adet ağır yük kamyonu müşterilerine teslim edilirken bunlardan beşte biri 2011’den beri üretilen ikinci Actros nesline ait oldu.

 

Yan Ayna Yerine MirrorCam

 

yeni actros 4

yeni actros 5

 

Dünyada bir ilk olarak sunulan ve alışılagelmiş aynaların yerini alan MirrorCam bir yandan aerodinamik iyileştirmeye katkı sağlarken, diğer yandan ise daha geniş bir görüş açısı sunarak sürücünün hayatını kolaylaştırıyor, sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. Aynaların yerini alan kameraların daha az alan kaplaması sayesinde sürücünün çapraz görüş açıları iyileşiyor. Sistem, çok yönlü çok yönlü görüş imkanı sunarken ve aracın dışına monte edilen iki kamera ile gelen görüntü sürücü kabininin A sütunlarının üzerindeki iki adet 15 inçlik ekranda beliriyor.

 

 

yeni actros 7

 

Geliştirilmiş Yeni Güvenlik Sistemleri

 

Diğer sürüş destek sistemleriyle birlikte çalışan Active Drive Assist otonom sürüşe giden yolda önemli bir kilometre taşı olarak dikkat çekiyor. Radar ve kameralardan elde edilen verileri harmanlayan ve dur-kalk özelliğine sahip mesafe takip sistemi ile şerit takip sistemlerini kullanan Active Drive Assist, Sadece belirli hızlarda çalışan sistemlerin aksine, seri üretilen bir kamyonda ilk kez tüm hız aralıklarında sürücüyü otomatik olarak otomatik sürüş olanağı sunuyor. Mercedes-Benz Trucks’ın beşinci jenerasyonunu geliştirdiği Active Brake Assist 5, yaya algılaması halindeki tehlikeli durumlarda fren yaparak sürüşe müdahale ediyor. Aktif Fren Desteği 5, arkadan çarpma tehlikesi veya forkliftin şeridinde yolcu geçişi, yaklaşan veya yürüyen bir çarpışma tehlikesi olduğunda sürücüyü destekler – ayrıca gerekirse frenlerin otomatik olarak tam uygulanmasını sağlıyo. Yeni bir özellik olarak da Aktif Fren Yardımı 5,  artık bir radar ve kamera sistemi kombinasyonu ile çalışıyor. Bu sayede aracın önündeki alanı daha da iyi takip edebiliyor ve yoldaki insanlara daha iyi tepki verebiliyor. Sideguard Assist ise yayalar dışında hareket halindeki veya sabit nesneleri algılayarak çarpışma olasılığında sesli bir uyarı ile devreye giriyor. Daha da geliştirilen hız sabitleme sistemi Predictive Powertrain Control, kavşak ve otoyol katılım noktalarını da algılayabiliyor. Trafik işareti tanımlama sistemi trafik işaretlerini sürücüye ileterek sürüş güvenliğine katkı sağlıyor.

 

yeni actros 8

 

Yüzde 5’e Varan Yakıt Tasarrufu

 

Gelişmiş aerodinamik tasarımı, birbiriyle iletişim içerisinde çalışan elektronik sistemleri, Powershift3 şanzımanla birlikte sunulan yeni Economy+ sürüş modu sayesinde yeni Actros’un yakıt tüketimi otoyol sürüşlerinde yüzde 5’e kadar azalıyor. Yeni Actros’un yakıt tüketimi, otoyollarda yüzde üçe varan oranlarda ve ülke yollarında yüzde beşe kadar tasarrufla bir kez daha öncekinden daha düşük. Ayna kameraları ve yeni arka kanatlar sayesinde aerodinamik gelişmeler sağlandı. Seyir kontrolü ve vites değiştirme için akıllı Tahrikli Güç Aktarma Kontrolü (PPC) daha da etkin bir şekilde çalışır hale getirildi. Ek olarak, arka aks oranı kullanımı da yakıt tasarrufu sağlayan etkenlerden.

 

Mercedes-Benz Arocs 2532 K 6×2 Türkiye’de Satış Sunuldu haberini de okuyabilirsiniz…

 

Mercedes-Benz Arocs 2532 K 6×2 Türkiye’de Satış Sunuldu

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Renault Trucks Yeni Ses Navigasyon ve Eğlence Sistemini Sundu