DOLAR

31,1235$% 0.26

EURO

33,8193% 0.55

STERLİN

39,5132£% 0.34

GRAM ALTIN

2.028,03%-0,21

ONS

2.027,65%-0,42

BİST100

9.334,13%-0,43

BİTCOİN

1661578฿%4.93138

a
 • Vidyoto
 • HABER
 • Yeni Mazda 6 Sedan Eylül 2018’de Türkiye’de Satışa Sunulacak

Yeni Mazda 6 Sedan Eylül 2018’de Türkiye’de Satışa Sunulacak

Yeni Mazda 6 Sedan Eylül 2018’de Türkiye’de Satışa Sunulacak
0

BEĞENDİM

Gövde ve şasisi SKYACTIV teknolojisi ile üretilen Mazda’nın en kapsamlı güncellenmiş modeli Yeni Mazda 6 Sedan Eylül 2018’de Türkiye’de Satışa Sunulacak.

 

mazda6 sedan turkiyede

 

Yeni Mazda 6 Sedan Eylül 2018’de Türkiye’de Satışa Sunulacak

 

Yeni Mazda6, 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 HP ve 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunulacak. Yeni Mazda6, yeni WLTP/RDE test döngüleri koşullarına ve Euro 6d Temp emisyon düzenlemelerine uyumlu . Ayrıca 2.0 litrelik motor düşük-orta seviye tork gücü ile yakıt verimliliği ve güçlü sürüş arasında ideal bir denge sağlıyor. Mazda’nın yeni teknolojileri, SKYACTIV güç aktarım organının performansını ve artırılmış gövde sertliği ile sürüş dinamiğini, direksiyon ve süspansiyon sistemi revizyonları ile daha fazla aerodinamik verimlilik ve azaltılmış NVH sunuyor.

 

mazda6 turkiyede 3

 

 

Yeni Mazda6’nın sürüş ortamı, Mazda’nın insan merkezli tasarım felsefesine göre yenilendi ve geliştirildi. Gösterge panelinde ve kapı trimindeki değişiklikler kabin içerisindeki atmosferi değiştirdi. Ön ve arka koltuklar daha rahat, doğal bir duruş pozisyonu sağlarken göstergelerin okunması da daha kolay hale getirildi. Yeni Mazda6’nın yeni teknolojileri içerisinde güvenlikte de önemli gelişmeler olduğuna dikkat çeken Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Yeni Mazda 6’nın Türkiye’de 271 bin 350 TL anahtar teslim fiyatı ile satışa sunulacağını sözlerine ekledi.

 

SKYACTIV-Şasi

 

 • Yeniden tasarlanmış süspansiyon sistemi daha pürüzsüz daha doğrusal bir araç davranışına olanak veriyor ve sürüş kalitesini artırıyor. Ön dingil başları daha dengeli direksiyon karakteristiği için alçaltıldı. Arka göbek destekleri yeniden tasarlandı ve alt kolun montaj konumu yükseltildi.

 

 • Ön ve arka dengeleyiciler artık bağlantı burçlarına bağlandı ve yükün ön yaylara uygulanma şekli optimize edildi, bu sayede süspansiyon daha yumuşak bir strok sağlıyor.

 

 • Çarpma tamponu karakteristiği, süspansiyon doğrusal trok aralığını genişletmek için yeniden incelendi ve ön damperlere geri tepme yayları eklendi. Ön damperlerin çapları 32’den 35 mm’ye çıkarıldı.

 

 • Mazda için bir ilk, yeni üretan maddeden üretilen arka damper yay oranı karakteristiğini düşürüyor. Bu önemli süspansiyon geliştirmelerinin sonucu, en küçük girdide bile, düşük G-kuvvet aralığındaki çok daha esnek harekete ve yüksek G-kuvveti aralığında daha yumuşak, daha istikrarlı bir performansa karşılık olarak doğrusal titreşim azaltma kuvvetidir.

 

 • Virajlarda veya yüksek hızlarda sürerken hafif direksiyon hareketlerine daha hassas tepki verebilmek için, oynamaz destekler artık direksiyon dişlisini süspansiyon traversine bağlıyor. Bu, daha sert bir direksiyon hissi sağlamak için sistem sertliğini artırırken, yenilenmiş süspansiyon ile birleştirerek dengeli bir sürüş hissine katkıda bulunuyor.

 

SKYACTIV-Gövde

 

 • NVH’de daha kalın zemin panelleri ve arka tekerlek yuvası iç duvarı, gövde panelleri boşluklarında ve sızıntıda azalma, ara kanalda ek titreşim emici materyal, ve kabin tavanının iç yapısında değişiklik gibi önemli geliştirmeler yapıldı. Sonuç ise daha rafine bir kabin tecrübesi ve hissedilir derecede daha sessiz bir ortam.

 

 • Gövde sertliğinin yolcuların rahatlığını etkileyebilecek bölgelerinde güçlendirme yapılarak, ağırlıkta artışı en düşük seviyede tutarken, aynı zamanda istenmeyen hafif titreşimleri ve dışarıdan sızan gürültü düşürüldü.

 

 • Daha düz bir alt gövde. Yeni motor, merkezi zemin yanal bağlantı ve arka tampon altlıkları, zeminin altından geçen hava akışını hızlandırıyor.

 

 • Sis lambalarının daha önceden bulunduğu kanallar, ön lastiklere bir hava akımı oluşturuyor, böylece aerodinamik performansı iyileştiriyor ve düz hat stabilitesini arttırıyor.

 

2018 Yeni Mazda 6 Sedan Fotoğraf Galerisi için görsele tıklayın

 

mazda6 foto galeri

 

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Türkiye’de Satışa Sunuldu