1 Ekim 2016 12:44:59 | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2018 07:34:49

Yeni Kia Rio’nun Dünya Galası Paris Motor Show’da Yapıldı

2015’te dünya genelinde 473 bin adet satılan ve Kia’nın en çok ilgi gören  modeli olan Rio, yeni versiyonu ile Paris Motor Show’da tanıtıldı.

 

2015’te dünya genelinde 473 bin adet satılan ve Kia’nın en çok ilgi gören  modeli olan Rio, yeni versiyonu ile Paris Motor Show'da tanıtıldı.

 

Kia’nın yıllık satışlarının yüzde 16’sını oluşturan Rio’nun dördüncü nesil versiyonu, kendine özgü bir görünüm ve eski modelden daha olgun bir karaktere büründü. Rio’nun sürücü odaklı kabini sınıfının en genişi olarak dikkat çekiyor. 325 litrelik daha büyük yük kapasitesi de otomobil severlere daha çok şey taşıma avantajı sunuyor.

 

kia_rio_haber_3

 

Yeni Rİo Teknolojik Kabine Sahip

Yeni kabin teknolojileri, güvenlik sistemleri ve bağlantı özellikleri ile donatılan Yeni Rio bugüne kadar üretilen en teknolojik ve en gelişmiş Rio modeli oldu. Hem Android Auto™, hem de Apple CarPlay™ entegrasyonu sunan Yeni Rio, yaya tanıma yeteneği sayesinde sınıfında Otonom Acil Frenleme özelliğine sahip ilk model olarak dikkat çekiyor.

 

kia_rio_haber_4

 

 

Yeni Rio Benzinli ve Dizel Motor Seçenekleri Sunuyor

KIA’nın son geliştirilen üç silindirli, 1.0 litrelik T-GDI (turbo benzinli direkt enjeksiyon) motorlarına sahip olan Yeni Rio, yüksek verimlilik ve düşük emisyon sağlıyor. Ölçüleri küçültülen yeni T-GDI motorun hafif yapısı, Yeni Rio’nun ön taraftaki detaylı işlemden fayda sağlaması ve arabanın virajlarda daha az kütle ve eylemsizliğe sahip olması anlamına geliyor. Dördüncü nesil Yeni Rio, küresel pazarlarda 2017 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

 

2017 Kia Rio Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın

 

KIA, Rio’nun yeni versiyonunu Paris Motor Show'da görücüye çıkardı. The new Kia Rio will make its world debut at the 2016 Paris Motor Show.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak