DOLAR

33,0142$% -0.21

EURO

35,9570% -0.59

STERLİN

42,7150£% -0.36

GRAM ALTIN

2.546,10%-2,10

ONS

2.398,83%-1,89

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2206911฿%4.84185

a

Yeni Fuso eCanter Türkiye’de Satışa Sunuldu

Yeni Fuso eCanter Türkiye’de Satışa Sunuldu
0

BEĞENDİM

REKLAM

Hafif kamyon segmentinin öncü modellerinden Fuso Canter’in elektrikli versiyonu olan Yeni Fuso eCanter Türkiye’de Satışa Sunuldu.

Yeni Fuso eCanter Türkiye’de Satışa Sunuldu

Türk ticari araç sektöründe 1984 yılından bu yana işbirliği içinde bulunan Temsa ve FUSO, 40’ıncı yıllarını kutladıkları işbirliğini, Hafif kamyon pazarının elektrikli dönüşümüne öncülük edecek elektrikli Fuso eCanter modelinin Türkiye’de satışa başlamasıyla taçlandırdı. Türkiye lansmanı için Temsa’nın Adana’daki fabrikasında, Sabancı Grubu’nun, Temsa’nın ve Fuso’nun üst düzey yetkilileri ile birlikte Temsa Adana fabrikasının çalışanları katıldı.

“İşimiz Ççin Doğru Olana Odaklanıyoruz”

Yeni Fuso eCanter Yonetici

Düzenlenen lansman töreninde konuşan Sabancı Holding Mobilite Çözümleri Grup Başkanı Cevdet Alemdar, Temsa ve Fuso arasındaki iş birliğinin, Türk otomotiv sektöründeki en başarılı ve en uzun soluklu iş ortaklarından biri olduğunun altını çizerken, “Bu yıl, bu iş birliğinin 40’ıncı yılını kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sabancı Topluluğu, kuruluşundan bu yana Türkiye’de birçok ilke imza atmıştır. Hayata geçirilen tüm ilklerin yanında, Sabancı, bu topraklara ortaklık kültürünü kazandırmıştır.

Bunu yaparken de Sabancı’nın yüksek amacı her zaman Türkiye’nin kalkınması; Türk insanının refahı olmuştur. ‘Bu topraklardan kazandığını, bu toprakların insanıyla paylaşma’ prensibi, tüm bu adımlarda Sabancı’ya yol göstermiştir. Bir ortaklık oluşturmaktan daha önemlisi, bu ortaklığı sorunsuz şekilde devam ettirebilmektir. İşte bu kültür, Sabancı’nın genlerindedir. Bunun için, Fuso ve Temsa iş birliğimizde de ilk günden bu yana sadece Sabancı için doğru olana değil, işimiz için doğru olana odaklanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Yeni Bir Sayfa Açıyoruz”

Temsa ve Fuso arasındaki 40 yıllık iş ortaklığında yeni bir sayfa açtıklarını belirten TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu ise, “1984 yılında TEMSA ve Mitsubishi arasında imzalanan distribütörlük anlaşması kapsamında 1986 yılında Canter dağıtımı ile başlayan,1987 yılında ilk Fuso tabanlı Maraton üretimiyle güçlenen, 1992 yılında Canter ve Prestij üretimlerinin önünü açan iş birliğimizi pekiştiriyoruz. Fuso eCanter ile birlikte, 40 yıllık güç birliğimizi şimdi de hafif kamyon pazarının elektrikli dönüşümü için seferber edeceğiz.

Bizim en büyük önceliğimiz kendi gücümüzü, teknolojimizi, kaynağımızı ekosistemimizin dönüşümü için kullanmak. Canter ekosistemi de, diğer odak alanımız olan otobüs ekosistemi gibi geniş. Kamu, inşaat, gıda, perakende gibi aslında Türkiye’nin bel kemiği olan sektörlerin tam merkezinde. Dolayısıyla Fuso eCanter’in açtığı bu yol, aslında sadece hafif kamyon pazarının yeşil dönüşümüne değil; bunun komşuluk alanlarındaki, Canter’in müşteri portföyündeki tüm sektörlerin dönüşümüne de önemli katkı sağlayacak” dedi.

“MÜŞTERİLERİMİZE 11 FARKLI SIFIR EMİSYONLU MODEL SUNUYORUZ”

Temsa’nın bugün sıfır emisyonlu araç gamında dünyanın önde gelen markalarından olduğunu ifade eden Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Fuso eCanter’e kadar, 8’i elektrikli 2’si ise hidrojenli olmak üzere toplam 10 farklı sıfır emisyonlu aracımız bulunurken, Fuso eCanter ile birlikte şimdi bu sayıyı 11’e yükseltiyoruz. Temsa olarak her zaman şunu dedik: ‘Her yolda, her zaman müşterilerimizin yanındayız.’ Bunu araçlarımızla, satış sonrası destek hizmetlerimizle hep ortaya koyduk. Koymaya da devam ediyoruz. Temsa’nın son 3 yılda, 3 haneli büyüme performansları yakalamasının temel unsurlarından biri de aslında müşterilerimizi işimizin merkezine koymak. Sadece konuşmakla kalmaması, söylediklerini gerçeğe taşıması. Fuso eCanter’de de aynı başarıyı tekrar edeceğiz.” dedi.

Dünyanın inanılmaz hızlı bir şekilde değiştiğini sözlerine ekleyen Tolga Kaan Doğancıoğlu şunları kaydetti: “Ve bugün, ekosistem içerisinde en büyük beceri aslında hızlı olmak. Siz en iyi teknolojileri geliştirebilirsiniz ama hızlı şekilde pazara süremediğiniz noktada başarılı olmanız mümkün değil. Dolayısıyla bu sistem, hepimizi iş birliği yapmaya, beraber çalışmaya, en doğru işi en hızlı şekilde yapmaya yönlendiriyor.

Bu dönem, sonuç alma dönemi. Bu dönem alışkanlıkları değiştirme, yeni bir iş kültürü yaratma, bu kültürün sonuçlarını da topluma, ekosisteme yayma dönemi. Canter’deki iş ortağımız FUSO, kardeş şirketimiz Skoda Transportation, Türkiye’nin ilk şehirlerarası hidrojenli otobüsünün Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz CaetanoBus, Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsünü geliştirdiğimiz ASELSAN ile kurduğumuz iş ortaklıkları bizim bu yaklaşımımızın en güçlü göstergeleri.”

“Ticari araç endüstrisine öncülük etmeye devam edeceğiz

eCanter Lansman 2

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation Uluslararası Satış ve Müşteri Hizmetleri Grup Başkanı Andreas Deuschle ise şunları kaydetti: “Sıfır emisyonlu hafif kamyonumuz Fuso eCanter’i TEMSA ile birlikte Türkiye’ye getirerek, ticari araçlardaki yetkinliğimizi bir ileri seviyeye taşımaktan dolayı son derece heyecanlıyız. TEMSA ile uzun süreli iş birliğimizi sürdürerek, ticari araç endüstrisine öncülük etmeye devam edeceğiz.”

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayın: Vidyoto

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Fuso eCanter 2024 Teknik Özellikleri