Yeni Ford Mondeo Serisi Belçika Brüksel Show’da Tanıtıldı

Dış ve iç tasarım değişiklikleri ve malzeme geliştirmeleri ile Yeni Ford Mondeo Serisi Belçika Brüksel Show’da Tanıtıldı.

 

2019FordMondeo Hybrid 05

 

Yeni Ford Mondeo Serisi Belçika Brüksel Show’da Tanıtıldı

 

Ford Mondeo yeni dış ve iç tasarım ayrıntılarını ve ilk kez yeni bir Hybrid Wagon varyantını Belçika Brüksel Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Titanyum, ST-Line ve Vignale seçenekli yeni Ford Mondeo, Ford’un 120 HP ile döner vites kadranı kullanılarak kontrol edilen 8 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş 150 HP ve 190 HP güç versiyonları olan 2.0 litrelik EcoBlue dizel motoru ile tanıtıldı. Yeni Mondeo ayrıca 165 HP gücündeki 1.5-litre EcoBoost benzinli motor seçeneği de sunuyor. Otoyolda ve sıkışık trafikte daha kolay sürüş için Stop & Go ile geliştirilmiş Adaptif Cruise Control, Mondeo’nun Intelligent Speed ​​Limiter adlı sürücü destek teknolojileri grubuna katıldı. Ayrıca yeni dizel motor, Euro 6d Temp emisyon standartlarını karşılamak ve aşmak için SCR (seçici katalitik azaltma) teknolojisine sahip.

 

2019FordMondeo Hybrid 07

 

Ford Mondeo Hybrid Wagon

 

Mondeo’nun şüphesiz sunduğu en ilgi çekici yenilik Vignale donanım seviyesinde sunulan Mondeo Hybrid Wagon oldu. Daha fazla yük taşıma kabiliyeti isteyen müşterilere elektrik motorunun verimliliğini ve geleneksel içten yanmalı motorun sürüş menzilini bir arada sunmayı hedefleyen Mondeo Hybrid Wagon, kendi kendini şarj edebiliyor. Bu da kaygısını ve müşterilerin pili şarj etmek için harici bir güç kaynağı kullanma gereksinimini ortadan kaldırıyor. Mondeo Hybrid Wagon’un geliştirilmiş güç aktarma sistemi yazılımı, daha yüksek yakıt verimliliği ve performansı sağlamak için motorun torkunu kullanmakta daha etkili hale getirilmiş. Böylece en düşük motor hızında en yüksek motor torkunu kullanmak için şanzıman oranlarını sorunsuz bir şekilde ayarlıyor. Hibrit güç aktarma sistemi özel olarak geliştirilmiş 187 HP’lik 2.0 litre Atkinson benzinli motor ile 1.4 kWh lityum-iyon bataryayı bir araya getiriyor. Rejeneratif fren teknolojisi de aküyü yenilemek için normalde frenleme sırasında kaybedilen enerjinin yüzde 90’ını tekrar elektrik enerjisi haline getiriyor. Mondeo Hybrid Wagon, 101 g / km CO0 salınımı ve 4.4 lt / 100 km yakıt tüketimi değerleri sunuyor.Ford Mondeo Hybrid Wagon bagaj kapağının altında 403 litre ve arka koltukları katlanmış durumdayken 1508 litreye kadar çıkan yük kapasitesi sunarken, düz bir zemin büyük veya hacimli eşyaların yüklenmesini ve boşaltılmasını kolaylaştırıyor. Yük deposunun altına ilave depolama alanları da yapılmış.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM