26 Nisan 2018 14:49:38 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 16:27:50

Yeni Ford Focus Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ford, şimdiye dek en kabiliyetli ve teknik açıdan en yetkin model olarak tanımladığı Focus’u dünyaya tanıttı. Peki Yeni Ford Focus Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey nedir?

 

 

Yeni Ford Focus Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

1 ) Ford’un Almanya’daki Saarlouis fabrikasına yapılan 600 milyon Euro tutarındaki yatırımla, 5 kapılı hatchback, station wagon ve 4 kapılı sedan gövde seçenekleriyle üretilen Yeni Ford Focus serisi, giriş donanımında Trend, teknoloji ve konfor özellikleri ile Titanium, sportif tarzı ile ST-Line, lüks donanım detayları ile Vignale ve crossover özellikleri Active donanımlara sahip olarak piyasaya sürülecek. Active ve Vignale serileri yeni Ford Focus’ta ilk kez sunulacak.

 

 

2 ) Yeni Ford Focus, Ford’un yeni C2 platformunun dünyada esas alındığı ilk araç oldu. Bu platformun kullanılmasıyla Focus’un, önceki nesil Focus’a kıyasla süspansiyon sistemindeki burulma dayanımı yüzde 20 iyileştirilirken, süspansiyon bağlantı noktalarının sertliği yüzde 50’ye kadar arttırıldı. Bu platform, olası çarpışma anında gövde dayanıklılık performansını iyileştirmeye, dış boyutları olumsuz etkilemeden daha geniş iç hacim sunmaya ve daha iyi yakıt verimliliğini destekleyecek geliştirilmiş aerodinamik dış tasarımı yansıtmaya imkân tanıyor.

 

 

3) Yeni 2018 Ford Focus ile ilk defa sunulacak özelliklerden biri de seçilebilir Sürüş Modları.  Focus’ta ilk kez uygulanan Sürekli Kontrollü Sönümleme Sistemi (CCD) teknolojisiyle geliştirilen bağımsız ön ve arka süspansiyon sistemleri ile desteklenen ve Yeni Focus ile ilk defa sunulan bu modlar, Normal, Spor ve Eco olmak üzere 3 farklı sürüş modundan oluşuyor.  3 farklı sürüş modu, sürücülerin gaz pedalını, sekiz ileri vitesli otomatik şanzımanını, Elektronik Destekli Direksiyon (EPAS) ve Adaptif Hız Kontrol Sistemini sürüş koşullarına uyacak şekilde ayarlanmasını sağlıyor. Bunlara ek olarak Yeni Focus modellerinde Comfort ve Eco-Comfort Sürüş Modları da sunuluyor ve süspansiyon karakteri buna göre ayarlanıyor.

 

 

4) Yeni 2018 Ford Focus, Avrupa’daki Ford müşterileri için FordPass Connect entegre modem teknolojisini sunuyor. Sistem 10 cihaza kadar bağlantı sağlayabiliyor. Ford Pass Connect ile araç durumu, yakıt seviyesi, alarm durumu, yağ ömrü gibi bilgiler kontrol edilebiliyor. “Kapı Kilidini Açma Kapama”, araca uzaktan erişim sağlıyor. Uzaktan Başlatma, 8 ileri otomatik şanzımanlı Focus modellerinde bazı ülkelerde ilk olarak sunulacak. Bağlı cihazlar, kablosuz şarj kullanılırken Bluetooth üzerinden Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu olan 8 inç renkli dokunmatik ekran ile desteklenen, Ford’un SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemine bağlanabiliyor. 140 milimetrelik bir subwoofer ve ön panelin ortasındaki bir hoparlör dahil on hoparlör içeren 675 watt’lık Yeni B&O PLAY ses sistemi, kullanıcıların, FordPass Connect veya akıllı telefon cihazları aracılığıyla müziklerini dinlemesine yardımcı oluyor.

 

 

5) Yeni Ford Focus, segmentine Level 2 otonom sürüş seviyesine sahip teknolojileri getiriyor. Yeni Focus ile Ford Co-Pilot360 Yarı Otonom Sürüş Destek teknolojileri sunuluyor.  Dur & Kalk (Stop & Go) fonksiyonunu, geliştirilmiş Trafik Levhası Tanıma Sistemi ve Şerit Hizalama Ortalama özellikleri içeren Adaptif Hız Kontrol Sistemi; ön far huzme açısını ve yoğunluğunu sürüş ortamına uyacak şekilde ayarlayan Dinamik Adaptif Ön Far Sistemi; Avrupa’da ilk kez bir Ford modelinde sunulan Head-up göstergesi; park etmeyi kolaylaştıran Geliştirilmiş Otomatik Park Sistemi,  iyileştirilen Yaya ve Bisiklet Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı; Acil Durum Manevra Destek Sistemi; sunulan güvenlik teknolojileri arasında yer alıyor. 

 

Yeni 2018 Ford Focus Fotoğraf Galerisi için fotoğrafa tıklayın

 

 

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak