31 Ağustos 2017 08:59:27 | Son Güncelleme: 31 Ağustos 2017 08:59:27

Yandex Navigasyon Sürücüleri Kazalara Karşı Uyaracak

Yandex Navigasyon, Kurban Bayramı tatilinde trafik kazalarını önlemek için sürücülere en çok ölümlü kazaların yaşandığı noktalarda uyarı mesajı gönderecek. 

 

 

Yandex Navigasyon Sürücüleri Kazalara Karşı Uyaracak

 

Yandex Navigasyon, Kurban Bayramı tatilinde trafik kazalarını önleme amacı taşıyan önemli bir projeye dahil oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Yandex’le görüşen Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın gerçekleştirdiği proje kapsamında, sürücülere en çok ölümlü kazaların yaşandığı noktalarda Yandex Navigasyon uygulaması üzerinden uyarı mesajı gönderiliyor.

 

#FreneDeğilKuralaGüven” mesajı

 

Kurban Bayramı tatilinde trafik kazalarını önleme amacı taşıyan özel mesaj uygulaması, Türkiye genelinde kritik 1800 noktada devreye alındı. En fazla ölümlü kazanın gerçekleştiği yol üzerinde olduğu söylenerek uyarılan sürücülere, “#FreneDeğilKuralaGüven” mesajı gönderiliyor.

 

Kazalarda Yüzde 50 Azalma

 

Daha önce de aynı güzergahlar üzerinde bulunan mola noktalarında sürücüleri lokasyon bazlı SMS’lerle uyaran İçişleri Bakanlığı, kazaları asgari düzeye indirmeyi hedefliyor. Tüm bu önlemler sayesinde şu ana kadar gerçekleşen kazalarda geçtiğimiz yıllara göre yüzde 50 azalma meydana geldiği belirtiliyor.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak