Volvo V60 Tanıtıldı

Volvo Cars’ın 5 kapılı, orta boy premium station modeli Volvo V60 Tanıtıldı.

 

 

Volvo V60 Tanıtıldı

 

Volvo XC60 ve Volvo 90 Serisinde yer alan diğer dört otomobille birlikte Volvo Cars’ın Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde üretilen Volvo V60, lüks iç tasarım, artırılmış iç hacim, ileri bağlantı özellikleri ve Volvo Cars’ın en son sürücü destekleme ve güvenlik teknolojilerine sahip. Volvo Cars’ın otomotiv endüstrisinde bir ilk olarak, 2019 yılından itibaren tüm otomobillerini elektrikli hale getireceğini açıklamasına uygun olacak şekilde, V60’da iki adet elektrikli hibrit motor opsiyonu bulunuyor: Yeni T6 Twin Engine AWD Benzinli elektrikli hibrit motor 340 hp güç üretirken, T8 Twin Engine AWD Benzinli elektrikli hibrit motor 390 hp güç üretiyor. Hibrit olmayan diğer motor seçenekleri arasında benzinli T5 ve T6 motorlar, dizel tercih edenler için ise D3 ve D4 motor seçenekleri yer alıyor.

 

 

 

Yeni V60, standart olarak gelen bir dizi güvenlik özelliğine sahip. Otomatik frenleme teknolojisi kullanan City Safety, olası çarpışmalardan kaçınmak için algılama sistemleri kullanıyor ve sürücüye fren desteği sağlıyor. Sistem, ayrıca yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları algılayan pazardaki tek sistem olarak tanınıyor. City Safety, dünyada bir ilk olarak karşıdan gelen çarpışmalardan kaçınmak için de otomatik frenleme özelliği sağlıyor.
Sürücüye, iyi işaretlenmiş yollarda 130km/h hıza kadar direksiyon, ivmelenme ve frenleme desteği sağlayan Pilot Assist System’in köşelerde dönüş performansı geliştirildi. V60’da ayrıca Yoldan Çıkmayı Önleme, Karşı Şeritten Gelen Araçla Çarpışmadan Kaçınma ve diğer direksiyon destekleme sistemleri de yer alıyor. Opsiyonel olarak sunulan otomatik frenleme özelliğine sahip Kavşak Trafik Uyarısı ise otomobilin içinde ve dışarıda yer alan yayalar için güvenliği daha da artırıyor.

 

 

Volvo Cars’ın bilgi ve eğlence sistemi Sensus, Apple CarPlay, Android ve 4G ile tam uyumlu. Sistem, otomobilin diğer fonksiyonları, navigasyon özelliği, bağlantı servisleri ve diğer eğlence uygulamalarıyla birlikte tablet benzeri dokunmatik bir ekran üzerinden kontrol ediliyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?