12 Nisan 2018 13:28:53 | Son Güncelleme: 12 Nisan 2018 13:43:33

Volvo Trucks Ticari Kullanıma Yönelik İlk Elektrikli Kamyonunu Tanıttı

Volvo Trucks Ticari Kullanıma Yönelik İlk Elektrikli Kamyonunu Tanıttı. Yeni modelin satış ve seri üretimi önümüzdeki yıl Avrupa’da başlayacak.

 

 

Volvo Trucks Ticari Kullanıma Yönelik İlk Elektrikli Kamyonunu Tanıttı

 

Volvo Trucks‘ın ilk elektrikli kamyonu olan Volvo FL Electric, Volvo Trucks’ın evi olan Gothenburg’da müşterilerle düzenli olarak çalışmaya başladı. Şehir içi taşımacılıkta ve çöp taşımalarında kullanılacak olan Volvo FL Electric, 2019 yılından itibaren seri üretime başlayacak ve tüm Avrupa’da satışa sunulacak. Tamamen elektrikle çalışan ve brüt ağırlığı 16 ton olan Volvo FL Electric; dağıtım, çöp toplama ve kentsel şartlarda diğer uygulamalar için kullanılabilecek. Volvo FL Electric’in aktarma organı; 185 kW elektrik motoru, sürekli çıkışlı 130 kW maksimum güç, iki hızlı şanzıman, kardan mili ve arka akstan oluşurken, kamyon 100-300 kWh olmak üzere 2-6 lityum-iyon pilden oluşan enerji depolama birimine sahip. 300 km’lik menzile sahip olan Volvo FL Electric, ana şebeke üzerinden AC şarjı (22 kW) veya DC hızlı şarj üzerinden CCS / Combo 2 ile 150 kW’ya kadar şarj edilebiliyor. Tamamen boşken hızlı şarj ile 1-2 saatte (DC şarj) şarj edilebilirken, gece şarjı ile 10 saate kadar (AC şarj) şarj olabiliyor. Maksimum pil kapasitesi ise 300 kWh. İlk iki Volvo FL Electric kamyonu, çöp toplama ve geri dönüşüm şirketi Renova ve nakliye firması TGM tarafından işletilecek.

 

 

Volvo Trucks Müşterinin Bireysel İhtiyaçlarına Dayalı Bütünsel Çözümler Sunacak

 

“Tamamen elektrikle çalışan Volvo kamyonlarının düzenli trafik için hazırlanna ilk serisini sunmaktan gurur duyuyoruz” diyen Volvo Kamyon Başkanı Claes Nilsson,”Bu modelle, sürdürülebilir kentsel gelişmeyi amaçlayan şehirlerin, elektrikli taşıt taşımacılığının avantajlarından yararlanmasını mümkün kılıyoruz”diye konuştu. Volvo Trucks’ta Volvo FL ve Volvo FE ürün stratejisinin yöneticisi Jonas Odermalm da, elektrikli kamyona geçişin güvenli ve sorunsuz hale getirmek için, sürüş özellikleri, yük kapasitesi, çalışma süresi, aralık ve diğer parametrelerle ilgili her müşterinin bireysel ihtiyaçlarına dayalı bütünsel çözümler sunacaklarını ifade ederk şunları söyledi: “Böyle bir çözüm, rota analizi ve pil optimizasyonundan hizmete kadar her şeyi kapsayabilir. Volvo Trucks, birçok şarj ekipmanı tedarikçisiyle yakın bir şekilde çalışmaktadır ve her zaman olduğu gibi müşterilere yüksek çalışma süresi ve verimlilik sunmaktır.”

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak