DOLAR

27,3042$% 0.22

EURO

28,8853% 0.27

STERLİN

33,2509£% 0.34

GRAM ALTIN

1.664,56%0,09

ONS

1.896,40%-0,21

BİTCOİN

715929฿%0.07959

ETHEREUM

43434Ξ%0.29551

a
REKLAM
REKLAM
  • Vidyoto
  • HABER
  • Volvo Trucks Elektrikli Kamyon İlk Teslimatı

Volvo Trucks Elektrikli Kamyon İlk Teslimatı

Volvo Trucks Elektrikli Kamyon İlk Teslimatı
1

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Türkiye’deki Volvo Trucks Elektrikli Kamyon İlk Teslimatı Unilever Türkiye ve Arıç Lojistik’e gerçekleştirdi.

 

Volvo Trucks Elektrikli Kamyon İlk Teslimatı

 

Türkiye distribütörlüğü Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ticari araç sektörünün en güçlü oyunlarından biri olan Volvo Trucks, Türkiye’deki ilk elektrikli kamyon teslimatını, Unilever Türkiye ve Arıç Lojistik’e Santral İstanbul’da düzenlenen törenle gerçekleştirdi. Tek şarjla 300 km menzil sunan Volvo Trucks FH Electric modelinden toplam 3 adet teslim alan Arıç Lojistik, ağırlıklı olarak depo-liman arası güzergahta araçları kullanacak.

 

REKLAM

“Lojistik Sektörüne Yepyeni Bir Vizyon Katacağına Eminiz”

 

Volvo Trucks Elektrikli Kamyon2

 

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka, başlattıkları Volvo Trucks Elektrikli Kamyon teslimatları ile Türkiye yollarında çevreci ve sürdürülebilir bir dönüşümün ilk adımlarını atmaya başladıklarını belirterek “Ekosistemimizin düzelmesi için paydaşların tamamının ortak hareket etmesi lazım. Bu değişim bir bireyin veya şirketin inisiyatifi ile olamaz. Bu transformasyon paydaşların aynı bilinçle hareket etmesi ile gerçekleşecek. Biz; Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. olarak bunun farkındayız ve bunun için gerekli yatırımları yaparak yol almaya devam edeceğiz” dedi.

Eşref Zeka, Türkiye taşımacılık sektörünün şimdiye kadarki en büyük dönüşümüne öncülük etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek; “Elektriğin gücünü ve elektromobilitenin gelecek için vazgeçilmez olduğunu biliyoruz. Bugün gerçekleştireceğimiz teslimatın hem değerli iş ortaklarımıza hem de ülkemizin lojistik sektörüne yepyeni bir vizyon katacağına eminiz” diye konuştu.

 

Volvo Trucks’ın Hedefi 2050’ye Kadar Net “Sıfır Emisyon”

 

Volvo Trucks Ortadoğu ve Türkiye Direktörü Björn Andersson, Volvo Trucks’ın 130 ülkede sunduğu kaliteli, güvenilir ve çevreye duyarlı taşımacılık çözümlerini anlattı. Volvo Trucks’ın 2050 yılına uzanan “Sıfır Emisyon” hedeflediğini söyleyen Andersson, “Elektromobiliteyi, fosil yakıtsız taşımacılığa ulaşmanın ana çözümü olarak görüyoruz. Farklı uygulamalar ve segmentler için çok geniş elektrikli kamyon seçeneğine sahibiz. Volvo Trucks Elektrikli Kamyon modellerimiz tek bir şarjla yaklaşık 300 kilometrelik bir menzile sahip. Şarj süreleri ve pil teknolojileri ilerledikçe, gelecekte daha da uzun menzillere sahip olmayı planlıyoruz” diyerek Volvo Trucks’ın elektrikli taşımacılık vizyonundan ve sunduğu çözümlerinden bahsetti.

 

Bir İlke İmza Atmaktan Gurur Duyuyoruz

 

Unilever Türkiye’nin Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Doğu Tedarik Zinciri ve Müşteri Operasyonları Başkanı Graham Sommer de törende söz aldı. Graham Sommer; “Bugün Unilever Türkiye olarak Volvo Trucks, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ve Arıç Lojistik ile iş birliği içerisinde, Türkiye’nin ilk elektrikli çekicilerini lojistik operasyonlarımıza dahil ederek Türkiye’de bir ilke imza atmaktan gurur duyuyoruz. Unilever olarak 2039 yılına kadar değer zincirimiz boyunca net sıfır emisyon elde etmek için üretim ve lojistik operasyonlarımızda yenilenebilir enerji kullanımını her geçen gün artırıyoruz.

Yüzde 100 yeşil enerjiden elde edilen elektrik kullanan Besan fabrikamızda şarj olarak çalışacak bu elektrikli çekiciler, yılda 215 ton karbon emisyonunu azaltacak. Bu da 1287 ağacın karbon emilimine veya dünyanın çevresini dört kez dönen bir çekicinin karbon emisyonunun azaltılması anlamına geliyor. İlerleyen dönemde de yeşil lojistik alanındaki ayak izimizi büyütmeye yönelik çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

Elektrikli Çözümlerimiz Hizmete Hazır

 

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya. Türkiye’de taşımacılığın dönüşümüne katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Farklı ihtiyaçlara yönelik 5 farklı Volvo Trucks Elektrikli Kamyon modelimiz, yük taşımacılığı, lojistik, madencilik, inşaat ve benzeri sektörlerin hizmetine hazır durumda” dedi.

Volvo Trucks – Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. iş birliğiyle iş ortaklarına sürdürülebilirlik konusunda sadece elektrikli araç çözümleri değil finansal çözümleri de sunduklarını belirten Kıvanç Kızılkaya, teslimatı gerçekleşen araçların finansmanının Volvo Finansal Hizmetler Türkiye tarafından sağlandığını belirtti. Kıvanç Kızılkaya, Volvo Finansal Hizmetler’in Volvo Group’un ve Marubeni Corporation’ın “sürdürülebilirlik” stratejileri doğrultusunda, elektrikli araçlar için müşteri ihtiyaçlarına uygun esnek kredi çözümleri sunmaya devam edeceğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

 

Değişimin Sembolü Olmasını Ümit Ediyoruz

 

Törende son olarak Arıç Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Arıç söz aldı. Bahattin Arıç, “Lojistik sektörünün gelecekte sürdürülebilir ve verimli çözümlerle büyüyeceğini ön görüyoruz” diyerek bu doğrultuda ilk adımlarını Volvo Trucks Elektrikli Kamyon ve Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. gibi güvenilir ve güçlü iş ortaklarıyla atmaya karar verdiklerini söyledi. Elektrikli Volvo çekicilerinin sektördeki dönüşümün sembolü olacağını ümit ettiğini belirten Bahattin Arıç tüm iş ortaklarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 

Volvo Trucks Elektrikli Kamyon

 

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayın: Vidyoto

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Fiat Doblo 2023 Fiyatı Belli Oldu