30 Ağustos 2016 11:41:40 | Son Güncelleme: 30 Ağustos 2016 11:42:00

Volvo Konsept Kamyonu’nun Lastikleri Continental’den

Gelecekte kamyonların verimliliğini artırmak ve emisyonu azaltmak amacıyla başlatılan “Volvo Konsept Kamyon” projesi için Continental, daha iyi yakıt verimliliği ve azaltılmış yuvarlanma direnci sunan prototip lastikler geliştiriyor.

 

Continental_Volvo_Concept_Truck

Continental, Volvo Konsept Kamyon projesinin resmi lastik tedarikçiliğini üstleniyor. Projenin ana hedefleri arasında gelecekte kamyonların yük taşıma verimliliğini önemli ölçüde artırmak ve sera gazı salınımını azaltmak yer alıyor. Volvo mühendisleri ve diğer kilit tedarikçiler tarafından bugüne kadar pek çok yenilikçi çözüm araştırılarak hayata geçirilen projede, hem kamyona hem de treylere odaklanılıyor. Proje kapsamında Volvo Kamyonları, konsept kamyonun ön aks ve çeker aksında 315/70 R22.5, treylerde ise 385/55 R22.5 ebadında Continental lastikleri kullanılıyor. Ayrıca tüm prototip lastiklerin geliştirilme süreçlerinde, diğer güvenlik kriterlerinden ödün vermeden iyileştirilmiş yakıt verimliliğine ulaşmaya olanak sağlayan çok sayıda yenilik yer alıyor.

Klaus_Kreipe

Continental ile Volvo Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Volvo Kamyonları’nın ortak projesine ilişkin açıklamada bulunan Continental Kamyon Lastikleri Orijinal Ekipman (OE) Başkanı Klaus Kreipe, “Continental Lastikleri, Volvo Kamyonları ile uzun süreli işbirliğimizi güçlendirmek ve ortaklık kurmak için projede resmi lastik tedarikçisi olarak yer alıyor. Azaltılmış yuvarlanma direnci sunan özel prototip lastiklerimizi tedarik ederek projenin iddialı ve gelecek odaklı hedeflerini destekliyoruz” dedi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak