Volkswagen Golf Sekizinci Nesli Kamuflajsız Olarak Görüntülendi

İlk kez 1974 yılında üretilen, dünyada ve Türkiye’de en çok sevilen modellerden biri olan Volkswagen Golf Sekizinci Nesli Kamuflajsız Olarak Görüntülendi.

 

golf8 2

 

Volkswagen Golf Sekizinci Nesli Kamuflajsız Olarak Görüntülendi

 

İlk baktığımızda Golf’ün tasarım geleneğini bozmayan Volkswagen tasarımcıları otomobili günümüze uygun yani daha genç daha dinamik gösterecek çalışmalar ile revize etmiş. Elimizde herhangi bir teknik verinin ve iç kabin görüntülerinin olmayışı ne yazık ki kötü, fakat tahmin edebileceğimiz üzere; Golf’ün sınıf liderliğine oynaması için yeni teknolojileri içinde barındırması şart! Özellikle yeni Mercedes A-Serisinin devrim niteliğindeki yenilikleri premium kompakt hatchback sınıfında yeni eklenecek modeller ile rekabetin çok daha çetin geçeceğini bizlere düşündürtmüştü.

 

golf8 3

 

Gelen bilgilere göre 8.nesil Golf Volkswagen grubunun MQB Evo Platformunun revize edilmiş bir versiyonu üzerine yükselecek. Bu da selefine göre ağırlığın 45 kg’a kadar  azalması ve daha uzun aks aralığı demek.  bu da yolcular için daha fazla yer ve muhtemelen daha büyük bir bagaj anlamına geliyor. Üretimi 2019 Haziran ayında başlayacak olan yeni Golf, 2019 Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

 

Tahmini Motor Seçenekleri

 

golf8 4

 

Benzinli motor seçenekleri grubun diğer modellerinde de kullandığı 1.0 TSI ve 1.5 TSI ACT olacak. En baz versiyonda büyük İhtimalle 1.0 TSI ve 6 İleri manuel birlikteliğini göreceğiz. Dizel bir Golf’e sahip olmak isteyenler ise 1.6 TDi ve 2.0 TDi arasında seçim yapacak fakat bizim gibi ülkelerde ise 2.0 TDi düşüncesi bile yüksek vergiler yüzünden oluşmayacak. 1.5 TSI ve 2.0 TDI’ın 48 Volt’luk hafif bir hibrit sistemle desteklenmesi de beklenebilir.

Yazı: Nurhan Çatal


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM