DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ONS

2.332,58%1,26

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2170002฿%0.26926

a

Türkiye’nin İlk ve Tek Bitkisel Bazlı Motor Yağı Satışa Sunuldu

Türkiye’nin İlk ve Tek Bitkisel Bazlı Motor Yağı Satışa Sunuldu
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM
REKLAM

Castrol’ün çevresel sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında Türkiye’nin İlk ve Tek Bitkisel Bazlı Motor Yağı Satışa Sunuldu.

REKLAM

 

Castrol Magnatec Bio Synthetic 5W 30 e1548410029269

 

REKLAM

Türkiye’nin İlk ve Tek Bitkisel Bazlı Motor Yağı Satışa Sunuldu

REKLAM
REKLAM

 

Motor için gerekli olan korumayı sağlayan ancak bitkilerin doğal yağlama özelliğinden faydalanan bir motor yağının olmamasından hareket eden Castrol, Eko-Mühendislik teknolojisini kullanarak Castrol Magnatec‘in akıllı moleküllerini, yüzde 25’i yenilenebilir bitkisel baz yağlardan oluşan yağ ile birleştirdi. Böylece şeker kamışından üretilen Castrol Magnatec Bio-Synthetic 5W-30 ortaya çıktı ve Türkiye pazarında satışa sunuldu. Castrol Magnatec Bio-Synthetic 5W-30; otomobil üreticileri tarafından API SN, ILSAC GF-5 5W-30 spesifikasyonlarının tavsiye edildiği motorlarda kullanımı uygun bir yağ olarak piyasaya girdi. Benzinli ve dizel motorlarda kullanılabilen Castrol Magnatec Bio-Synthetic 5W-30’da bulunan akıllı moleküller, yağ kartere geri aktığında bile motor parçalarına tutunuyor. Ayrıca metal yüzeylere tutunarak motor parçalarının aşınmaya karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Diğer taraftan da tam sentetik teknolojisi ile yüksek ve düşük sıcaklıklarda daha fazla koruma sağlıyor.

 

“Hedefimiz Sektörümüzde Sürdürülebilirlik Alanında Pozitif Bir Değişim Başlatmak”

 

Aslı Yetkin Karagül CastrolCastrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül, Castrol Magnatec Bio-Synthetic 5W-30’un tanıtım toplantısında, Castrol’ün çevresel sürdürülebilirlik konusuna büyük önem verdiğine dikkat çekerek; “Castrol trendleri takip eden değil, trendleri belirleyen bir marka. Castrol Magnatec Bio-Synthetic 5W-30 da geleceğe dönük bir ürün. Dünyanın yükselen enerji talebi işimizi büyütmek için bir fırsat. Fakat operasyonel süreçlerimizi, gezegenimize ve gelecek nesillere olan sorumluluğumuzun bilinciyle yapmamız gerektiğini biliyor, emisyon oranlarını azaltma ve sıfırlama hedefiyle çalışıyoruz. Castrol olarak sürdürülebilirlik gündemimiz kapsamında geçmişten bugüne çalışmalarımız devam ederken, bugün lansmanı ile, madeni yağ sektöründe ‘pozitif değişim’ başlatan yeni ürünümüzü duyurmanın gururunu yaşıyoruz. Castrol Magnatec Bio-Synthetic 5W-30 ile hedefimiz, pazardaki gücümüzü devam ettirirken, çevresel sorumluluk bilincimiz ile sektörümüzde sürdürülebilirlik alanında pozitif bir değişim başlatmak. Bugüne kadar motor için gerekli korumayı sağlarken aynı zamanda bitkilerin doğal yağlama özelliğinden faydalanan bir motor yağı yoktu. Türkiye’de ilk ve tek yüzde 25 yenilenebilir bitkisel baz yağ içeren motor yağıCastrol Magnatec Bio-Synthetic 5W-30 bunu başardı” dedi.

 

Arabanın Yağ Yaktığı Nasıl Anlaşılır? yazısını da okuyabilirsiniz…

 

https://www.vidyoto.com/arabanin-yag-yaktigi-nasil-anlasilir/

 

 

 

REKLAM
REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Skoda Yeni Kompakt Crossover Modelinin Adını Belirledi